Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kaját forintban értve mennyibő...

Kaját forintban értve mennyiből lehet kihozni egy hónapban?

Figyelt kérdés

Szóval, most a bizonytalanság miatt szeretnék minél többet félretenni, így most a kötelezőkön kívül csak élelmiszerre, meg háztartási-és tisztálkodási szerekre költök. Egyedülálló nő vagyok, negyvenes éveimben. Tudom, hogy a kérdés sok mindentől függ, zöldség-gyümölcs szeretném, ha maradna, de a tészta-krumpli-rizs is. Aki egyedül él, és legalább közepesen igyekszik egészségesen táplálkozni, mennyiből hoz ki egy hetet?

(Mondjuk azt már látom, hogy ha hetente egyszer megyek boltba, kevesebb pénz fogy, mint ha hetente többször.

Még annyi, hogy a közelemben CBA Príma, Spar és Lidl érhető el. Tegnap 13 ezer ft-ért vásároltam élelmiszert egymagamnak kb. egy hétre. Szerintetek ezt még lehetne csökkenteni?


2020. ápr. 9. 10:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem menütervezéssel, listaírással lehet csökkenteni a költségeket. Igaz ez plusz energiát igényel, de megéri.
2020. ápr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
37%

Nem mindegy, mekkora vagy, 35 kiló vagy 145.


Kisebb termettel 35-40 000 Ft egy hónap, az egyfős háztartás mindig drágább, mint a több fős egy főre leosztva.

Egyszerűen nem éri meg dolgokat elkészíteni, kikeverni, ha összesen 10-15 deka kell belőle hetente - akkor készen veszi az ember, pl. a majonézes salátákat, pástétomokat, körözöttet, és mindenből a kisebb kiszerelést.


"Tegnap 13 ezer ft-ért vásároltam élelmiszert egymagamnak kb. egy hétre. Szerintetek ezt még lehetne csökkenteni?"


Lehetne bizony.

2020. ápr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%

Különben nekem épp az vált be, hogy csak azt veszem meg, ami a kezemben elfér és látom, hogy másfél napon belül megeszem.

Pl. éhesen megyek vásárolni, akkor túlbecsülöm a fogyasztásomat: pl. kivánom a kefírt, akkor lehet, veszek 3-mat is, de aznap eszek egyet, másnap még egyet, és utána harmadszorra már nem kívánom, az rám romlik, 5 hónap múlva dobom ki.

Tehát naponta-két-háromnaponta is megyek vásárolni, és előre nem spájzolok be.

WC-papírból, zsepiből a legolcsóbbat veszem, mindenből piackutatást csinálok, mielőtt megveszem.

2020. ápr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%

Alapesetben legalább egy hétre megtervezem az étrendet, tartok egy cetlit itthon, ahová írom, ha valami tartós élelmiszer elfogy, és csal listával megyek bevásárolni, hetente egyszer, de akkor autóval.

Csak a kaja kb 40 ezer Ft (egyedülálló nöként), minden nap eszem zöldségféléket, de hagyományos köreteket is. Amit nem eszem, aza hús-tojás-tejtermék, túlérzékenység miatt.

Az alapkozmetika-takarítószerek havonta kb 10 ezer Ft, vagy az alatt.

A tervezés, maradékok felhasználása - kaját nem dobunk ki:), -, meg a különféle akciós termékek vásárlása és a fölösleg adagonkénti lefagyasztása rengeteget jelent, ahogy az is, hogy listával mégy, akkor nem veszel impulzivan valamiket, amikkel utána nem tudsz mit kezdeni.

2020. ápr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%
Havi 25kból lehet egészséges étrendet kihozni egy kis odafigyeléssel
2020. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

én 40-50 ezerből egészségesen táplálkozok ,és olyan luxus dolgok is beleférnek néha mint pl egy kis lazac .

Szerintem 30 ezerig le tudnék menni ,ha nagyon kellene. Nem lenne egészséges,de rövidtávon 2-3 hónapot ki lehetne húzni vele gond nélkül .

Hozzáteszem,én pl gyümölcsöt ritkán eszek, zöldséget meg sokat . a gyümölcsöket azt sem tudom milyen árban vannak . Az segít a leginkább spórolni,ha megtervezed a heti menüt, nem dobsz ki semmit ( ez nem azt jelenti,hogy romlott kaját is meg kell enni,hanem pl lefagyasztod ha sok lett ) . És ha nem eszel joghurtokat,csipszet,csokit stb ezen rengeteget lehet spórolni . Az ember elbagatellizálja,mert egyesével nem nagy tétel,de felszorozva egy hónapra ez 10+ ezer forint is lehet .

2020. ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%

Nem nagyon tudom csak ételre kiszámolni, mert én is heti egyszer megyek és olyankor általában nem csak ételt de ami épp elfogy itthon azt is veszek (tisztítószer, mosószer, zsepi, wc papír). Én is legutóbb 13 ezerért vásároltam, de ebben az egy heti ételen kívül volt sampon, balzsam, mosógép tabletta..stb is. Előtte lévő héten mikor csak ételt vettem, mert más nem fogyott el 6000 ft volt szintén egy hétre. Én is listázok és mást nem veszek csak ami rajta van és én is heti menüt írok előtte (reggelivel, nasival mindennel együtt).


A lényeg hogy most úgy kalkulálok, hogy kb 30-35 ezer forintot hagyok a boltban havonta. Ez úgy jön ki, hogy nem csak ételt, hanem egyéb dolgokat is veszek ha kell, ételből pedig nem annyira spórolok, hanem ha megkívánom megveszem pl a camambert sajtot, nem csak a coop trapistát, tehát nem a legolcsóbb dolgokat keresem. Ha így tennék és pl nem venném meg a heti egy tábla étcsokimat sem, biztosan le tudnám tornázni 27-30 közé szerintem.


Március elején még feltöltöttem a készleteim is tartós élelmiszerből meg ilyenek. Szóval ez az április hónap lesz az első mérvadó hónap, amikor meglátom mennyire jön ki a tudatos tervezés. Első heti vásárlásom tehát nekem is kb 13.000 volt, már most látom, hogy a következő heti ennél jóval kevesebb lesz, mert tényleg csak ételt fog kellenem venni és ráadásul abból is kevesebb, mert sajtom is maradt, hagyma is van még, tojás is meg ilyenek, amiket múlt héten pl kellett vennem, mert akkor tényleg 0-ról indultam, mert kb minden elfogyott.

2020. ápr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Hasonló problémáim így oldottam meg:


-mindig azt veszem, ami olcsó: jelenleg pl. a krumpli drága, de a káposzta nem az. Az akciókat figyelni kell,

-a first-in-first-out módszer segít megelőzni, h vmi kaja minősége lejárjon a hűtődben, és ezért kidobásra kerüljön,

-abszolút kerülöm az ipari kajákat, mert a kilós áruk magas (ízesített sajt, gyümölcsös joghurt, csipsz stb). Egy részük, mint pl. a csipsz töredékáron elkészíthető otthon,

-az olcsó dolgokból kreatívan főzök, új, de nem bonyolult receptek után kutatok (ld. borscs),

-ha ülőmunkád van, mindenképp több rostot kell bevinned!

-annyit főzök egyszerre, amit tuti megeszek, kaja nem landolhat a szemétben,

-nasi-rágcsa stb helyett alma. Stresszevés és unalomevés helyett testmozgás,

-keresem a nemszeretem kajákat, ti. amit a többiek nem tudnak értékelni: bulgur, kuszkusz, zabpehely, cékla, ilyesmi,

-ha 230 gramm lencsekonzerv 200 ft és 500 g száraz lencse 300 ft, akkor mindkettőt tartom itthon. Az időigényesség és az energiabefektetés is emeli a kaja árát,

-a ráunást fűszerekkel (római kömény, mustármag, koriander) kerülöm el,

-az immunerősítő kajákra, (mint a méz, fokhagyma, gyömbér, mézeskalácsfűszerek, kurkuma) extra figyelmet kell fordítani,

-primőr kerülendő az ára miatt.


Remélem, segítettem!

2020. ápr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszoló által leírt elveket követve nekem 1000 Ft/nap/fő körül jön ki, két fős háztartással. Ha szűken lennénk, viszonylag kényelmesen le tudnám ezt nyomni mondjuk 800 Ft-ra, talán 500-ra is. A párom vegetáriánus, hús helyett inkább tofut, lencsét, búzafehérjét stb eszünk, ezzel is olcsóbb egy kicsit (de magamnak csinálok húst is, amit kis adagokban lefagyasztok).
2020. ápr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok tanácsot. Én is listával szoktam menni, de az igaz, nem mindig tartom magam ahhoz, hogy akkor mást ne.
2020. ápr. 9. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!