Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nem elég a tejföl a tejfölös...

Nem elég a tejföl a tejfölös csirkepaprikáshoz. Mit csináljak a hússal?

Figyelt kérdés
1 kg csirkemell van itthon, tejfölös csirkepaprikást akartam belőle csinálni, nokedlival. (a nokedlitészta kész, szóval valami olyan ötlet kéne, amihez megy a nokedli) Kevesebb, mint 1 dl tejfölöm van, maximum még tej van a hűtőben, más nincs. Csináljak belőle sima pörköltet, csak paprikásan? Vagy tegyem bele a tejfölt, és ameddig kell, pótoljam tejjel, és sűrítsem be egy kicsit liszttel?

2020. ápr. 19. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minek tennél bele tejet! Tedd bele a tejfölt. Ha sok víz van rajta forrald, hogy elpárologjon. Ha mégis híg a telfölbe tegyél lisztet, keverd jó krémesre és tedd a húsra.
2020. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
En elmennek boltba tejfolert.
2020. ápr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én beletenném ami van tejföl aztán kész .

De tejföl nélkül is jó az főleg ha nokedlivel van ;)

2020. ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%
Én eleve tejföl nélkül szoktam paprikás csirkét csinálni, ugyan én combból de biztos mellből is működik. Hagymát felkockázol, kevés zsiradékon megdinszteled, megszórod pirospaprikával és kb 1 percig hagyod összefőni. Beleteszed a húst, öntesz rá egy kis vizet (nem kell ellepnie a húst teljesen, csak legyen alatta nedvesség), lefeded és puhára főzöd. Nekem olyan 30-40 percig tart de a mellre ez nem biztos hogy igaz, nézegesd közben hogy kész van-e. A cél hogy a mús puha legyen és át legyen főve, legyen valamennyi szaftja de azért nem levest főzöl. Lehet hogy a szaftját le kell főzni vagy még utána kell hígítani vízzel, a csirkétől függően. Ha van otthon uborkád, a tejföllel tudsz hozzá tejfölös uborkasalit is csinálni, és a nokedli is kiválóan passzol hozzá.
2020. ápr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!