Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi volt a legfinomabb dolog,...

Travis83 kérdése:

Mi volt a legfinomabb dolog, amit valaha ettetek?

Figyelt kérdés
Bármilyen kategória szóba jöhet! Például leves, édesség, gyümölcs, nagyi főztje, stb.

2020. máj. 17. 13:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Csokis szuflét ettem egy étteremben. Azt volt az érzésem hogy még soha ilyen finomat nem ettem.
2020. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Rámen a pesti Sakurában.
2020. máj. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom már, hogy mi volt a legjobb, de az egyik legemlékezetesebb egy már 8-10 éve evett saláta volt egy nyaralás során. Tökéletes volt a zöldségek kombinációja és nagyon finom öntet volt hozzá. Voltak rajta magok és mellé adtak fokhagymás kenyérrudat. Ha minden igaz Ausztriában volt egy vár melletti étteremben. Nem tudom miért volt annyira különleges, de emlékszem, hogy mennyire tökéletesnek éreztem. Még gyerek voltam, de még mindig emlékszem rá. Kár, hogy nem tudom milyen öntet is volt, mert nagyon szívesen újraalkotnám itthon, de így nem tudom.


A másik ami eszembe jut, az egy tavaly evett süti egy cukrászdában. Fehércsokis-mascarpone-s krém volt alatta egy vékonyabb málnás réteggel és alul pedig egy csokis piskótaszerű tészta.

2020. máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát ezek fölöttébb érdekes válaszok, köszönöm! Ami még érdekesebb (eddig), hogy senki sem említett otthoni készítményt. :)
2020. máj. 17. 15:36
 5/11 Sunshinedoll ***** válasza:
88%

Dubajban van egy pakisztáni étteremlánc a Chicken Tikka Inn. Én Nagyon szeretem az indiai/pakisztáni ételeket, és a legfinomabban ott ettem.

Nem egy high class luxi étterem, hanem autentikus dél-ázsiai, és nagyon-nagyon finom.

2020. máj. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Malacsült családi étteremben, nászút alatt.
2020. máj. 19. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nászút alatt minden finomabb. :)
2020. máj. 20. 00:35
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
A saját főztöm :D
2020. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8: A saját főztöd az oké, de abból melyiket ízlik/ízlett a legjobban?
2020. máj. 21. 00:23
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ami számomra a legfinomabb csemege, a fésűkagyló. Legelőször Németországban ettem a sógornőmnél, mindenkinek megpirított két darabot csak kóstolónak, mert nagyon drága csemege. Fehér húsa van, és grillezve kissé édeskés, mogyoróra emlékeztető zamata van.

Másik: Még nagyon régen vettem lepényhalat, akkor ettem először, és eleve nagyon finom húsú hal, de csináltam hozzá valami szószt amit a neten néztem ki. Azzal együtt valami mennyei volt, sajnos azóta sem emlékszem mi is volt a recept.

És végül egy kis desszert: Nem vagyok édes szájú, de a világ legfinomabb túrós batyuját Felvidéken ettem, egy néni sütötte nekünk. Magam elé vettem a tepsit, és majdnem felfaltam az összeset. Lágy volt mint a hab, porcukorral meghintve. Azóta is az jut eszembe ha a gasztro oldalakon túrós batyut látok.

2020. nov. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!