Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A vegán életstílusba a hús...

A vegán életstílusba a hús elhagyása tényleg lélektisztító is?

Figyelt kérdés
mert a szerzetesek sem esznek húst, és napi 2szer étkeznek csak. Viszont tényleg hozzájárule a hús elhagyása a lélek tisztításához?

#étel #vegán #életstílus #Vegán életstílus
2020. máj. 24. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan milyen szerzetesekről beszélsz? Mert vannak olyanok, akik esznek húst, és nem naponta kétszer érkeznek (hanem pl csak egyszer).
2020. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Piszkos a lelked?

Mit jelent Neked a tiszta lélek, amit a hús evésének elhagyása tesz tisztává?


Úgy vélem az igaz hívők nem feltétlen ezért érzik maguk "tisztának", az Úr szemében.


Habár régen képesek voltak vesszőzni magukat, meg megcsonkították magukat, és egymást. Stb.

2020. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Buddhista szerzetesek pl. de nem erre akartam kijukadni, hanem a fokérdésre.
2020. máj. 24. 13:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A "lélektisztítás" az ezotériába tartozna, teljesen értelmetlen a kérdésed.
2020. máj. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#3

A buddhizmusban nem tiltott a húsevés. Legalábbis Buddha idejében annyi volt a szabály, hogy:

1. Naponta egyszer (reggel) bemész a városba ételt koldulni.

2. Azt eszel, amit kaptál (ha húst, akkor húst).


Szóval nem, a vegán életmód nem "lélektisztító".

2020. máj. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Én nem eszek húst már egy jó ideje, de nem igazán tudom, mi ez a lélektisztítás, nekem ez túl ezoterikus. Én jól érzem magam így, ha erre vagy kíváncsi.
2020. máj. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Évesk óta vegán vagyok, de fogalmam sincs, mit érthetsz lélektisztítás alatt, nem vagyok sem vallásos, sem más ezorérikus dolgoban nem hiszek.

Viszont tökéletesen jól érzem magam hús és egyéb állati élelmiszerek nélkül.

2020. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sem tudom mit értesz ez alatt, de én határozottan békésebbnek és jobb embernek érzem magam, mióta vegán vagyok
2020. máj. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan tudományos fogalom, hogy lélektisztítás, tehát objektív választ nem fogsz kapni a kérdésre, csak véleményeket.


Olyan étrendet válassz, amitől jól érzed magad. Ha úgy gondolod, hogy hús elhagyásától tisztább lesz a lelked és ez neked jó, akkor hagyd el. Csak közben ne felejts el a testi egészségedért is tenni, kiegyensúlyozott, változatos táplálkozással.

2020. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!