Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Vennél eldobható, műanyag...

Vennél eldobható, műanyag tányérokat, hogy megspórold a mosogatás idejét? Vagy hogy oldanád meg?

Figyelt kérdés
2020. máj. 29. 09:24
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. hú, ezek a vendégségek tényleg kiborítóak, vagy akár nálunk pl ha heten eszünk, és van húsleves...meg kell kv...lehangoló másnapig nézni, de az embernek már nincs kedve. Vagy most volt szülinap, 13-mal...

a főzőedény meg tepsi se lenne gond, ha beférne a medencébe.


(az első kommentjeivel továbbra se tudok mit kezdeni. De hogy tovább ne égesd (bocsi, de nem jut eszembe jobb szó, nem bántás) magad már a kombinálással, akkor most konkrétan leírom, nem az vagyok, akiről beszélsz, az ember néha lát meg kérdést, választ, és ír róla egy másikat valamiért...)

2020. máj. 29. 16:33
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én régebben csak házibulikon helyettesítettem néha műanyagpohárral a felespoharakat, miután több, mint a készlet felét összetörték korábban. Azóta egyrészt jóval környezettudatosabb vagyok, másrészt se én, se a barátaim se iszunk már annyit, hogy összetörjünk dolgokat :D
2020. máj. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%
Mi nagyobb kajálásra műanyagozunk, főleg ha kerti 7-8 fő felett). Ha van leves, második, saláta, süti, az rengeteg tányér. Őszintén megmondva, ha egész délelőtt a konyhában gályázok a francnak van kedve mosogatni, mert mosogatógépünk nincs.
2020. máj. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
97%
Nem, annál jobban szeretem a teknősöket. Most kézzel mosogatok, utálom mint a franc de kibírom, fel se merült bennem hogy műanyagtányérból egyek. Hosszabb távon mosogatógép a terv, amíg nincs akkora lakásom amiben elfér addig meg úgyse tartok óriási vendégségeket mert nem fér be annyi ember, egy-két emberre meg gyorsan el lehet mosogatni.
2020. máj. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
96%
Én idén tartom a hatodik balatoni ottalvós bulit a barátaimmal a nyaralóban. 5-6 napot szoktunk maradni, 8-9-10 fővel, fele fiú... Naponta 3 étkezés, folyamatos ivászat, bográcsolás, grillezés, egy apró konyhában, ahol a sarokban a mosogató, úgy 20 perc után begörcsöl a derekad->folyamatos mosatlan hegyek. Soha nem vettünk 1 darab eldobható poharat sem, csak a sörponghoz, eszünkbe sem jutott, sem 16, sem 23 évesen, pedig minden reggel valaki 1 órát mosogatott minimum, valaki törölgetett, plusz napközben is állandóan kellett:D Idén lesz az első upgrade, hogy vett anya egy mosogatógépet. Sőt, mindig üveges sört veszünk dobozos helyett, amit az utolsó nap takarítás közben 2 ember visszavisz.
2020. jún. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Régebben előfordult, 30+ fős kerti partikon, hogy műanyag tányérokat, poharakat, evőeszközöket használtunk, de már akkor is mindig lelkiismeretfurdalásom volt a szemétmennyiség miatt. Az volt a fő gond, hogy nem volt itthon annyi tányér stb., ami elég lett volna ennyi embernek egyszerre. Szerencsére ez már megoldódott.

Amúgy nekem is van mosogatógépem, ilyen mennyiségek esetén szoktam használni, de olyan is volt, hogy a buli után inkább én mosogattam el mindent.

2020. jún. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%

Ha a mosogatást alapból útálod: végy gumikesztyűt + nyeles műanyag mosogató kefét, és akkor sem a bőröd, sem a körmeid nem mennek tönkre

Ha az a gond, hogy másnapra beleszárad a maradék, és nehéz elmosni: mielőtt elrakod éjszakára, csapasd le a nagyját, másnap sokkal könnyebb lesz elmosni

Ha nincs elegendő normál tányér, evőeszköz: szoktak éttermek bérbe-adni, meglehet, hogy az sem kerülne többe

2020. jún. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi szoktunk néha, főleg ha vendégségbe jönnek 8-9-10-en, mert utálunk mosogatni, mosogatógép viszont nincs.
2020. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
90%

én nem vennék

1. környezetszennyező

2. hosszú távon jobban megéri venni egy mosogatógépet

2020. jún. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos hétköznapokon nem sok mosogatnivaló akad nálunk, mert csak ketten vagyunk. Ha olyat főzők vagy sütök, amihez több edény kell, akkor vagy menetközbe mosom vagy megkérem a párom. Főként utóbbi szokott lenni, mert én nem szeretek mosogatni. Persze, ha úgy van elmosom én is, csak ne legyen ott, az jobban zavar. Ha többen lennénk, akkor mosogatógép.

Amikor baráti társasággal grillezünk, akkor papírtányért használunk. Kevésbé tartós, de legalább papír.

2020. jún. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!