Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Vonz az ázsia kúltura, az...

Vonz az ázsia kúltura, az ételeket is gusztusosnak találom és ennék is, de vmiért nem merem. Van erre vmi, hogy miért nem?

Figyelt kérdés

Egyetlen okot tudom hogy a csiga evéstől vki lebénult. Azóta azt nem merek, de mégis érdekelne milyen, pedig írtozok már tőle.

A gilisztát sem szeretem megfogni, de csak azért is megfogom és ma is arra gondoltam milyen lenne megenni 🤔😂, de mégsem mertem. Főzve vagy sütve vagy nemtom mit csinálnak a halakkal is, úgy megint másabb lenne. Könnyebben megenném, de csak mert màr nem él és akkor meg màr egyszer élünk.

Meg élve megeszik a polipot is. Nekem egzotikus épp ezért megkostolnám, de mégsem merem.

Szóval nem tudom miért nem merem😅


2020. jún. 21. 16:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
És most komolyan mi mondjuk meg, hogy mit szeretnél?
2020. jún. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ázsiai gasztrokultúra töredék része áll csigából, és ilyesmiből..

Miért nem próbálsz olyasmit, ami a szokásodnak megfelelő alapanyagokból van? Pl. csirke, vagy disznóhús...


Remek indiai kaják vannak csirkéből, miért ne mernéd megkóstolni...???

Vagy akár bármelyik kínai gyorskajáldában is.... csupa finomság, lehet kérni kisadagot, 3-400 ft-ért le tudod tesztelni, hogy ízlik-e...

2020. jún. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Milyen csiga meg giliszta? Évekig életem ázsiában (azon belül több országban is), az életben nem ettem gilisztát meg csigát, nem is láttam, hogy valaki ilyesmit enne. Pirított rizst/tésztát ettünk sok zöldséggel, csirkét, kacsát, disznót, töltött tésztákat, halat, gyümölcsöket, leveseket főleg zöldségekkel meg csirkével. Amiket itt felsorolsz még sztereotípiának is rossz.
2020. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
India étterembe dolgozik apám, de ott inkább csipős és büdös ételek vannak. Kínaiba még nem volta. De nem is mostanság fogok ilyeneket megkóstolni. És vhol megeszik a csigát. A gilisztát nem tudom, erre csak gondoltam. Polipot bisztos esznek élve,meg ott kutyát, macskàt is esznek. De ezekkel mondjuk nincs bajom azt simán megenném.
2020. jún. 21. 16:41
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor jó étvágyat, kutyát macskát akárhol találsz!
2020. jún. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Hát, a kutya-macska kipróbálása előtt inkább a magyar helyesírási szabályzat olvasgatását próbáld meg... :-D :-D
2020. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Te nagyon el vagy tévedve. Össze-vissza kevered a kultúrákat meg a valós dolgokat a kitalációkkal. Kb. olyannak képzeled az ázsiai konyhát, mintha valami kilencvenes évek elején élő lakótelepi proli lennél. Nem hiszem, hogy téged tényleg vonzana ez a kultúra, mert akkor sokkal többet tudnál róla.

Max láttál valami animét vagy kpop videót, és most jajj de nagy ázsia-fan lettél hirtelen, hogy kutyát akarsz enni gilisztával. Gondolom közben a wish-ről már megrendelted a koreai sminkcuccokat, és elkezdted duolingón a japán nyelvet.

2020. jún. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mindenhol vannak ilyen okosak, akik csak a helyesírással törödnek, de a háttérbe bele sem gondolnak, na meg a kérdést nem értik. Mert nem azt kérdeztem hogy helyesen írok-e!😂
2020. jún. 21. 17:14
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kicsit vagy ellentmondásban önmagaddal... :-D


A kérdésben gusztusosnak írod az ázsiai konyhát, az apád munkahelyéről ismert ételeket meg büdösnek és csípősnek...


Vagy esetleg nem tudod, hogy India is ázsiában van? :-))))))))

2020. jún. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld, osztrigát is esznek élve, a világon mindenütt!

Ráadásul baromi drága, és elegáns kaja.

Na most akkor erre mit lépsz? :)))

2020. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!