Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Létezik olyan édesség- (v....

Létezik olyan édesség- (v. Sütemény) recept, amit teljesen hidegen, mind sütés, mind főzés nélkül el lehet készíteni? De mégis gusztusos.

Figyelt kérdés

Barátomnak következő héten lesz a születésnapja... két éve járunk, és én már nagyon szeretném őt ilyesmivel meglepni. Mással nem nagyon tudom, csak a suliban. Úgy szeretném, hogy előbb jövök be (ő mindig ép, hogy beér órára), és kiraknám a padjára.

A nagy gond az, hogy szüleim nem hajlandóak semmikép se odaengedni sem a sütő közelébe, sem tanítani nem hajlandóak. =( Apukámat már nem érdekli, anyukám meg irdatlanmód köti az ebet a karóhoz. Apukámat is mindig javítgatta, hogy így-meg-úgy már megint mit csinált rosszul, nem légkeveréses módban sütötte, nem percre pontosan addig, ami neki jó..... Azt elismerem én is, nagyon jól főz. Ugyanakkor meg ebben a témában egy vipera, ha enged is, a saját elképzelései szerint dirigál (mármint apának), ill. rólam meg úgy gondolja, hogy teljesen magatehetetlen lennék, meg se engedi próbálni.

Én már próbáltam többször beszélni erről vele, ha sikerült is, mindig olyasmi volt az érv, hogy 14 évesen (pedig inkább vagyok 15, nekem 3 hét múlva lesz a születésnapom) csak baj lesz, ha én próbálkozok, meg "mert nem akarom, hogy kárt okozz a konyhában", bla-bla... ilyen szövegekkel jön. Pedig mennyiszer próbálkoztam....


Ha viszont én veszem meg a hozzávalókat, és csak alátétet, tányért, formákat, stb. használok, abba nem lehet beleszólása. Ill. a mikró még esetleg szóba jöhet.

De olyat se akarnék a barátomnak, hogy kvázi gombócba gyúrt "nyers tésztát" tolok az orra elé... valami olyasmi kell, ami külsőleg tetszetős, formázni kell, színes..... a barátomnak úgyis kicsit a külsőségek jönnek be.


Tud ilyen édességre valaki receptet? Elkészítési módod, amivel meg lehet a sütőt kerülni?


2015. okt. 30. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:
2015. okt. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mikrót sem használhatsz?


Vannak remek nyers édességek is ám, hogyne.

A formázáson gondolkodom, mert én tökéletesen elégedett szoktam lenni egy téglatest alakú valamivel is :)

De azért néha formázgatok, nekem szép, de nem tudom, milyen az igényszint :D

Marcipánban is gondolkodhatsz, abból van színes, egyes boltokban mindenféle kis szóróizé van, sütitoll meg ilyenek.

Én a természetesebb hozzávalókat preferálom, pl. egy kis olvasztott csokiszószra szórt vágott mogyoró... ;)

De egy 3 rétegű bonbon (fehér, karamellszínű, étcsokibarna) is látványos lehet.

Ma megpróbáltam pókmintás fehér bonbonokat gyártani, nem lett maradéktalanul sikeres, de azért látszik rajtuk valami :) Már azon, ami kijött a formából. Nem egyszerű műfaj.

Gondolom, gyümölcslapod nincs, egyszer olyannal csináltam igen szép nyersvegán nemsütit. A nyersvegán bonbonok a legegyszerűbbek s összetételfüggő a színük, valamint belelehet őket hempergetni kókuszreszelékbe, kakaóba... Mivel mazsolából és pl. dióból vannak és kissé ragacsosak :) De lehet, hogy sütibbet akarsz, ami nem egyszerű, mert sütés nélkül nem lesz sütis.

Házi sportszelet, keksztekercs, ilyesmiket ismerek még sütés nélkül.


Részvétem amúgy, én 13 évesen már ebédet főztem néha. Sütni viszont nem tudtam, valahogy nem ment. Nem értem, ma már oly könnyű.

2015. okt. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!