Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tudnátok olcsó és egészséges...

Tudnátok olcsó és egészséges kajákat mondani? 2 főre.

Figyelt kérdés
Szeretnénk spórolni egy kicsit és rengeteg pénz megy el kajára:( Lidlben és aldiban vásárolunk. Heti szinten 20.000ft amit ott szoktunk hagyni ebben benne van az inni való is ami általában szörp, egy két doboz sör, wc papír/zsepi, felvágott, sajt, vaj zsemlét én készítem itthon, melóba párom ezt szereti vinni magával mert futár, szóval ebben a 20e ft-ban ezek is benne vannak nem csak a tényleges kajához való dolgok.

2020. júl. 20. 08:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből akkor tudsz spórolni, ha egyszerre többet főzöl.

Akciós/idény zöldségekből tartósítasz (befőzöl, fagyasztasz). De kvázi ez sem olcsó, hiszen az idődből elvesz.

2020. júl. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
89%
A kaja ennyi, sajnos. Heti 20 ezer két főre teljesen reális.
2020. júl. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ahh féltem hogy ez lesz :(
2020. júl. 20. 09:10
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Ennél csak a zabkása az olcsóbb, mint régen a raboknak.
2020. júl. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 nemaRendőrség ***** válasza:
82%

Ez kb 15e forint ha a kaját nézzük.

Azaz 7500 fejenként egy hétre, az bő egy ezres naponta.

Annyi alatt nehéz kihozni.


Annyi hogy szendvics helyett érdemes lenne inkább főt ételre fordítani ezt a 2000ft-t.

Egy kiló rizs párszáz forint, 25-25dkg csirkemellfilé szintén kijön 600ból, kis fűszer kell és kiadós étkezést lehet összerakni naponta 800ftból kettőtöknek. Ehhez jöhet reggel este valami müzli, saláta, alma stb.

Olcsóbbá nem lehet tenni, de egészségesebbé igen

2020. júl. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 nemaRendőrség ***** válasza:
70%

25dkg tészta, egy közepes fej fokhagyma, egy doboz tejszín, 10dkg sajt, fűszerek vaj.

Megfőzöd a tésztát, vajon megpirítod a kinyomott fokhagymát, ha szép akkor bele a tejszín, fűszerek, sajt fele. Mikor rotyog beleöntöd a leszűrt tésztát, elkavarod és kész. Maradék sajt mehet a tányérra.

Kijön kb 600ból kettőtöknek, ha tesztek bele egy kis virslit akkor 800ból.

És nagyon egészséges. Engem mindig kigyógyít bármilyen nyavalyából az a fej fokhagyma.

2020. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#5 direkt írtam hogy futár, ráadásul kaja futár az egyik élelmiszer üzletláncnál szóval nem pizza futár vagy ilyesmi..

Ami a kovetkezot jelenti. Reggel 8kor indulnak a telephelyről és du 5-6ig vagy tovább dolgoznak mert a rendszer úgy ossza le nekik a címet néha. Szoval meg vannak adva idősávok. Pl 8-10ig. Ez alatt az idősávban van hogy 6 címet kell ki vinnie amik legalább 5km távolságra vannak egymástól. Egy címen 15-20percet van és mondanom se kell hogy nagy része 4 emeletes, 3-4.emelet ahová ládákban viszik fel az élelmiszert a súly korlát 80kg ezt az emberek ki is használják 80kg kb 7 láda. 7 nem fér el a kezében így 2x de van hogy 3x mássza meg a 3-4.emeletet. és ezt úgy hogy rohannia kell a kovetkezore. Ha kell akkor visszárut kell írnia, van egy app amiben le kell okéznia a rendelést hogy befejezte és ezt külön papíron is írnia kell. És ezt 8-10ig és az 5km távolság 2 cím között szerencsés is! Mert van hogy 15km-et kell mennie. Ráadásul még azzal is tökölnie kell hogy a ládákról a címkéket az egyik nyomtatványra át kell cimkéznie. Na most akkor mikor van ideje enni?! Szerinted van arra ideje hogy kivegye a táskából és villával vagy kanállal leálljon enni úgy hogy ne legyen retkes a kocsi és munkahelyi szabályzat szerint nem is ehetnének az autóban de ebédlő sincs nekik biztosítva igaz hogy ideje se lenne rá. 4 szendvicset visz el magával volt rá példa hogy 2-t evett volt hogy mind a 4et haza hozta. Piros lámpánál szokta le tolni a szendvicset ha eszik.. Remélem érthető volt hogy miért nem visz magával egészséges főtt kaját. Mellesleg ő rosszul van ettől az egészség mániától direkt a cukrosat veszi direkt a nem glutén mentest :D ő ilyen nekem kell szeretni nem nektek. Többi munkatársának a barátnőjével beszeltem ugyan így vannak ők is de van olyan aki abszut nem visz kaját magával mert felesleges... volt hogy ugyan azt adtam neki amit én eszek zöldség bulgur natúr csirke másnap 2x fel esett annyira nem volt ereje... 190magas párom és 95kg sportos neki ezek a kaják inkább hagyjuk... ahogy szokta mondani "nem vagyok én nyúl". Nem eszi meg ezeket neki tészta, krumpli, disznó hús, fehér kenyér stb amiket én nem eszek mert most hogy leírtam 10kg feljött. Viszont ő rengeteget mozog emiatt napi 5-6 liter vizet iszik meg este 1 doboz kötelező sör:D


(Nem panaszkodom párom munka helyéről nem is ez volt a lényeg csak hogy megértsétek. Ő egyébként imádja a munkáját...)

Receptet kiirom fogom használni:) köszönöm.

2020. júl. 20. 10:57
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

Heti 20k az a rendelt kaja nálunk!

Ha mi csináljuk jóval olcsóbban kijön.


Rakott kaják táplálók és olcsók. Kell hozzá rizs, darált hús. Jó hozzá vörös lencse, zöld bab, savanyú káposzta, tojás, krumpli, karfiol, brokkoli.


De még, amikor házi giroszt csinálok, az is olcsó.


Reggelire kása a kanyer és felvágott helyet.

Idény gyümi akciósan.


Saját kertben, vagy balkonon termelt koktél paradicsom. 1000 forint ból kijön kB 8-15 kg. Egy évben.


Egyszerre nagy adag kaja és azt beosztani.

2020. júl. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
2020. júl. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én száraz bevásárlást csinálok aldiban és frisset a helyi piacon. Persze tudni kell melyik piac a legolcsóbb, hova járnak a helyi kistermelők.


Krumplit, hagymát, almát, száraz babot, lencsét amit nem romlik gyorsan én mennyiségben veszem és lealkudom.

Ha pl akciós a tej, vaj azt is felvásárlom és lefagyasztom.


Konyhakertben ha van, próbálj fűszereket termeszteni. Ha teheted ültess gyümölcsfát és bokrokat. Ha ismerősnek, családtagnak van telke, barterezzetek, pl lenyírod gelyette a füvet, cserébe kapsz annyi barackot amit össze tudsz szedni.


Ha van rá lehetőség, tarts csirkét, kacsát, libát. Ezek megeszik a háztartási hulladékot, nincsen sokba, és cserébe lesz zsírod, tojásod, húsod a fagyasztóban.


Házi szörpök főzése nem komplikáltabb mint a lekváré, én már 16 évesen átvettem az egész műveletsort anyum keze alól. Sokféle recept van, szóval rád bízom, hogy keresd ki milyen gyümölcs mellé milyen arányú cukor kell.


Házi készítésű flapjack/műzliszelet.


250 g Zabkásának való zab

125 g Vaj

125 g cukor

2-3 ek méz vagy szirup

Magok, szárított gyümölcs, csoki amit szeret.


Olcsó mert zabból van nagy részt.

Szárított gyümölcsöt otthon a sütőben is tudsz csinálni.

Dió, mandula drága, de ha tudsz valakit akinek van fája, lehet hagyja hogy ingyen összeszedd. Kérdezz körbe.

Méz meg olyan hogy nem sok kell bele, és eláll.


Én pincérnő vagyok, nálunk kb. 12től sokszor megszakítás nélkül koraestig estig áll a bál, és hát persze ameddig a vacsorázós vendégek el nem mentek nemigazán van rendes szünet, max 2-5 perc pisilni meg ha dohányzol cigizni.

Főzött "villás" reggeli van, ebédre csak kávé és flapjack, aztán estére van valami ebéd jellegű főtt egytálétel.

Ne gondolj semmi flancosra, általában házi tojás és vagy kolbász, szalonna reggelire, rakott krumpli estére.


És igen mint fennt írták le kell fagyasztani az alapanyagokat.

Tudd minek mikor van szezonja, és hogy lehet eltartani.

2020. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!