Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért veszélyes a klónozott...

Miért veszélyes a klónozott állat húsából készült étel?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Egy állat klónozása nem olcsó mulatság. Nem hinném, hogy ételt készítenének a kevés létező példányból.
2010. aug. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Pedig volt a hírekben a Class fm-en hogy klónozott marhát asszem vagy sertést adtak el.
2010. aug. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem vagy valami tájékozott :))))

OLVASGASS: [link]

2010. aug. 4. 21:00
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

1 nem klónozott állatok, hanem klónozott állatok utódai

2 kib*szott nagy kamu az egész

3 ha nem kamu, akkor is kis logikával rájössz, hogyha az eredeti birka húsát megemésztetted, akkor a klónbirkát azonos genetikai állománnyal is képes vagy megemészteni

4 nap mint nap eszel egy bizonyos klónozott gyümölcsöt (BANÁN) azt mégse rísz itt, hogy bajod lenne

2010. aug. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Te utolsó...én nem "rívok" egyáltalán...

És most h utód vagy maga a klónozott állat húsa az teljesen mindegy...a kérdés az volt hogy MIÉRT veszélyes(ha veszélyes)?

Vagy gyengébbek kedvéért... miért tiltják?

2010. aug. 4. 21:10
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem veszélyes. Ha van olyan genetikai (öröklődő) betegség, ami fogyaszthatatlanná teszi az első példányt, akkor lehet gond - de én egy ilyenről sem tudok.
2010. aug. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
akkor a gyengébbek kedvéért: azért tiltják, amiért a mikrohullámú sütő leírásába beleírják, hogy a macskát ne ott szárítsd...;)
2010. aug. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem veszélyes. Klónozott növényeket év ezredek óta fogyasztunk gond nélkül (amikor pl letörsz egy ágat valamiről, kigyökerezteted, elülteted, na az már klónozásnak tekinthető), genetikai szempontból klónozott állatot sem jár nagyobb kockázattal megenni.

Tulajdonképpen ez hiszti, amit a média kelt. Mégha génmódosításról lenne szó, lehetne is ok kétségekre, de klónozásnál...

Egyébként ahogy az első írta, a klónozás még mindíg baromi drága. Lefogadom, hogy a háttérben az embrió-osztás nevű módszer áll, ami mondjuk nem is igazi klónozás. Ez bevett gyakorlat, az embriót 8 sejtes állapotban szétvágják, így 8 potenciális utódot kapnak. Ez hasonló, mint az egypetéjű ikrek esetében, csak ott természetes módon "válik ketté" az embrió. (érdemes megjegyezni, hogy az egypetéjű ikrek sem valami beteges mutánsok, ennyit a klónozás veszélyességéről).

2010. aug. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Kokas Lajos ***** válasza:
A klónozás álltal létrehozott állatok elfogyasztása nem veszélyes! (De a növények oltását, vagy nemesítését, azért nem szerencsés keverni a klónozással. egészen más eljárás). A genetikailag módosított élelmiszerekről sem bizonyította senki eddig, hogy veszélyesek lennének, de a jelenlegi protokol szerint az a veszélyes, amiről nem bizonyították, hogy veszélytelen. (Ne próbáljátok megérteni, én végig halgattam egyszer egy két napos konferenciát, ahol génbiológusok, filozófusok sem tudtak ebben egy álláspontra jutni). A génmanipulált élelmiszereket azért utasítják vissza sokan, mert nincsenek hosszútávú hatástanulmányok ebben a témában. Egy dolog viszont biztos: jelenleg a génmanipulált növénytermesztés nélkül éhen halnánk. Lehet filozofálgatni, meg eröltetni a "vissza a természethez" vonalat, csak akkor nem szabad állszenteskedni a túlnépesedés kérdésében sem.
2010. aug. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tájékozott, mert nem érdekel a bulvár? Ennél nagyobb bajom sose legyen. :)) Elolvastam a cikket, nagyszerű. Nem klónozott állatokról van benne szó, hanem azok lehetséges utódairól. Bármelyik C kategóriás bulvárújságíró 5 perc alatt összerittyenthet egy olyan cikket, amiben azt taglalja, hogy veszélyes lehet, amikor génmanipulált meztelencsigák nyálkázzák össze a járdát.
2010. aug. 5. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!