Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Jégkocka Magyarországon miért...

Jégkocka Magyarországon miért okoz megfázást?

Figyelt kérdés

Vagy a fagyi, jégkrém vagy bármilyen hideg ital, étel.


"Lassan edd, idd, mert megfázik a torkod."


Más országokban nem hallottam ilyet. Pl. USA-ban minden ital csupa jég.



2020. aug. 25. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Mert ugye hidegben fázol meg. Ha a kis hülye meg elkezdi magába tömni a hideget akkor hirtelen sok hideg érheti amitől esetleg valóban megfázhat, főleg egy gyenge szervezet. Minden ilyen magyar mondás mögött van valami.

Pl a tele szájjal nem beszélünk se illem szabály akart lenni, hanem hogy akkor egyszerre nyelhet és vehet levegőt ami fulladáshoz vezethet. Sok magyar dolog van amit nem hallasz külföldön de az ilyen régi "bölcsességekben" van valami.

2020. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
mert Mo-n ez a sztereotípia. de amúgy van pl az usában is ilyen, brainfreeze a neve
2020. aug. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

# 1 # 2



Érthető ha extrém gyorsan és sok hideget akkor lehet megfázás. De pl. odáig vezetett ez a jégpara hogy sok vendéglátóhelyen nincsen jég vagy hűtve sincs rendesen az ital.

2020. aug. 25. 22:09
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
#3 az a vendéglátóhely szégyene. hűteni már csak élelmiszer-biztonsági okokból is kéne, főleg a megbontott italokat. meg ugye vannak azok az italok amiket bizonyos hőmérsékleten illik feltálalni és fogyasztani, borok, sörök, ilyesmik.
2020. aug. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Mert ha hirtelen öntöd magadba a hideget az megfázást, gyulladást okozhat ugye a hirtelen hőváltozásra a szervezet úgy reagál hogy fűteni kezdi veszett módon. Ez aféle védekezés a kihűlés ellen.
2020. aug. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Én 4-5 napig rendszeresen ittam 12-5°C-os forrás vizet. Semmi bajom sem lett, míg 25-30°C volt. Csak az volt a probléma, amikor este is azt ittam, amikor már nem volt hőség és nem mozogtam. Meg is fáztam. A szervezetem nem tudott elegendő hőt termelni, hogy kiegyensúlyozza akkor.

A hirtelen hőváltozást sokknak éli meg a szervezet.

2020. aug. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Orszagtol fuggetlenul valoban van osszefugges a hideg es a betegsegek kozott. Arrol van szo, hogy az immunrendszer sokkal gyengebben mukodik a hidegben, mint normalis testhomersekleten. A testunkben folyamatosan jelen vannak mindenfele bakteriumok, virusok, amik csak azert nem okoznak betegseget, mert az immunrendszer percrol percre vedekezik ellenuk. Ha viszont peldaul egy -5 fokos fagylalttal lehutjuk a szankat arcunkat torkunkat, akkor ezek a mikrobak azonnal elkezdenek szaporodni, es ha eleg sokan lesznek betegseget okoznak. Persze nem mindegy

a homerseklet. Egy jegkockaval 6-8 fokra hutott uditonek nincs olyan hatasa, mint a -5 -10 fokos fagylaltnak, vagy a -2 fokos jeges szelnek.

Ennek forditottja a laz. A test azert emeli a homersekletet, hogy felturbozza az immunrendszer mukodeset.


Amugy az Amerikaiak jeg maniaja beteges, ezek meg a rantotthust, vagy a fagylaltot is jegkockaval eszik.

2020. aug. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

És olyat hallottál az usában, hogy ne ülj a hideg kőre, mert felfázol?

Attól, hogy valahol nem mondják, még lehet létező jelenség!


Nekem krónikus köhögésem lett a torokgyulladásból, mert túl hidegen ittam a vizet!

Nem egyszer, ez nem erről szól, mint a "brainfreeze".

Hanem mindig! Hetekig, hónapokig, szinte kivétel nélkül, minden folyadék amit megittam, épphogy fagypont fölött volt.

És fájni se fájt a torkom, csak ritkán. A köhögés vált rendszeressé, és úgy elhatalmasodott, hogy már ijesztő volt, akkor mentem dokihoz.

Krónikus torokgyulladás. Kellett hozzá vagy egy hónap, mire elmúlt. Mindössze annyit kellett hozzá tennem, hogy onnantól csak jó kis húgymeleg italokat ihattam.

2020. aug. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
A felfázás nem attól alakul ki hogy hidegre ülsz, ez egy bakteriális fertőzés. Amúgy pl Angliában nem kötik össze a torokfájást a hideg italokkal. Itt simán vizes hajjal is kimennek hideg időben is, nem érdekli őket.
2020. aug. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Mert Magyarországon MINDENTÖL valamilyen módon beteg leszel:

ha hideget eszel/iszol, akkor a torkod fázik meg,

ha leülsz a szabadban, akkor felfázol,

ha hidegvízben fürdesz, a veség lesz beteg,

ha hideggel lezuhanyozol, tüdögyulladást kapsz,

ha a lakásban nincs 30 fok, megfázol,


ha gyümölcsöt eszel más valamivel, akkor meghajt,

ha nem húst+körítést eszel, hanem valami szoaktlant, akkor gyomorrontásod lesz

meg még millió egyéb, amitöl normál országokban, normál embreknek semmi baja, csak itt divat a hipochonmdria meg riogatni a másikat, és emiatt rengeteg ostobaság van forgalomban, pedig egyik sem igaz.

2020. aug. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!