Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A középkorúak általában miért...

A középkorúak általában miért csak a vastag "pizzát" istenítik?

Figyelt kérdés

Az 50-es emberekre gondolok.

Élősszőr azt hittem,hogy csak az én édesanyám ilyen.De, aztán kiderült,hogy nem, hanem a korosztályából elég sokan gondolják így.


Szerintük az a jó "pizza", aminek nagyon vastag a tésztája.Én kérdeztem miért?A válasz az,hogy "azzal lehet csak jól lakni".

Na, de amikor pizzát eszünk, annak nem az a lényege,hogy a 10 centis kelt tésztával lakjuk jók.


Ők a vékony tésztásra fintorognak.

Rám meg azt mondja,hogy flancos.Azért, mert én direkt pizzalisztből készítem és vékonyra csinálom a tésztát.A feltétnél is ügyelek,hogy alulra megy a szósz, utána a fűszerek, majd reszelt sajt és utána a gomba, sonka.



Én azt gondolom,hogy, amikor bejött Magyarországra a pizza, akkor az otthoni elkészítése rosszul terjedt el.



2020. szept. 3. 19:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Itt az amcsi stílusú pizza terjedt el aminek alapból vastag a tésztája plusz a fillérb.... pizzériák rá is tettek egy lapáttal mert a tészta olcsóbb mint a feltét. Az én szüleim is pislogtak amikor elmentünk Nápolyba és eléjük raktak egy igazi pizzát. Se szalámi se kukorica, olyan vékony tészta hogy átázik a szósztól...
2020. szept. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Én 30 vagyok és én is a vastag tésztást szeretem.
2020. szept. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Én 41 vagyok,nem eszem meg a vastag tésztájú pizzát..visszataszító látvány úgy néz ki mint egy szelet kenyér feltétekkel megpakolva.Egy pizza legyen vékony tésztájú,nagyon vékony.Sok sonkával,gyros hússal,sajttal stb,stb..
2020. szept. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

52 éves vagyok, a nápolyi pizzát szeretem, leheletvékony tésztán házi paradicsomszósszal, prosciuttoval vagy rukkolával.


A 19 éves fiam a kalácsosabbra sikerült házi pizzát szereti rengeteg nyúlós sajttal.


A nyolcvanas évek végén valóban vastag tésztájú pizzákat sütöttünk, igazából 20 évesen nem tudtam, hogy milyennek kell lennie, az F.Nagy Angéla féle szakácskönyv sem utalt rá, hogy többféle stílus létezik. A szegedi Boszorkányban is vastagot adott a néni, csak úgy laffant, nagyon jó volt az akkor, az éhhalál küszöbén:)

2020. szept. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
A vastag pizza olyan mint egy kenyerlángos, az ize is fos. En is csak a vékonytésztásat eszem meg.
2020. szept. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

Fiatal vagyok, de utálom ezeket a papír vékony cuccokat, amikor csak nyeklik, feltét sincs rajta szinte semmi. Az nekem olyan... paradicsomos papír.

Nem mondom, hogy legyen méter vastag, de nekem valahogy olyan semmilyen az az átázott, üres valami.

2020. szept. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Akkor, mint láthatod, az ízlések és pofonok különbözők.
2020. szept. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, ne általánosíts, a rokonaid szájíze szerint!


A vékony de ropogós pizzát szeretem, azt is sütöm 20 éve itthon a családnak.

Gino Frisonitól tanultam MassaLombardában, Emília-Romagna tartományban.

(68 éves vagyok)

2020. szept. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkettő ízlik,vékony tésztás és a vastag tésztás csak finom legyen.
2020. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
Unalmas ez a sok pizza-sznob ,akik egyszer elmentek Olaszországba 3 napra,aztán szakértők lettek,és megmondja nekem szerethetem-e a vastag tésztát ,meg a hawaiit mert az nem IGAZI :D
2020. szept. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!