Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Középkorúak, akik a társadalmi...

Középkorúak, akik a társadalmi elvárásnak nagyon meg akartatok felelni és ebbe belebetegedtetek, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Olyan középkorú emberek tapasztalataira lennék kíváncsi, akik nagyon meg akartak felelni minden embernek, a társadalomnak, munkahelyeken, mindent a minta szerint csinálni, nehogy rossz szó érje őket.


És ez olyan hatással lett rájuk, hogy akár komoly EÜ problémákat is okozott.


Szívesen fogadnám ilyen emberek tapasztalatmegosztását egy 27 éves fiatal számára, aki ilyen problémában szenved, hogy ha ezt az utat járja, mi fog várni rá, másképp csinálnátok a dolgokat?


Köszönöm!


2020. jan. 17. 16:26
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Szívesen fogadok akár közeli ismerős történeteket is! Eléggé érdekelne.
2020. jan. 17. 16:27
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Középkorút írtál, ehhez fiatal de azért megosztom a barátnőm történetét, aki 28 évesen ment át ezen. Ő pont így állt a dolgokhoz, mindenkinek meg akart felelni, rettenetesen túlvállalta magát, a végére több allergiája alakult ki a stressztől, illetve összeomlott az idegrendszere és az immunrendszere is, 20 kilót fogyott a stressztől (alapból vékony volt), nem tudott aludni, nagyon aggódtunk érte. Ránk, a barátaira nem hallgatott, de aztán megismert valakit aki átment hasonlón és akitől végre hitelesnek tartotta azokat a tanácsokat, amiket mi is mondtunk neki. Felmondott, fogta a megtakarítása nagy részét, elköltözött egy másik országba pár hónapra nyelvet tanulni, utána hazament és keresett egy terapeutát és egy stresszmentesebb munkahelyet. Ez 3 éve volt, azóta már jól van, megtanulta helyén kezelni a dolgokat és végre a megfelelési kényszere is sokkal enyhébb lett, még mindig nem tűnt el, de most már helyre tudja magában tenni, megvannak rá az eszközei.
2020. jan. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Van közeli ismerősöm. Egy aki belebetegedett és egy, aki szerintem csak idő kérdése és bele fog.

Az első folyamatos köhögő rohamokkal küzd. Stresszhelyzetben jön ki, orvosi oka elvileg nincs, dokik szerint pszichés. Én meg ebben nem hiszek. Főleg úgy, hogy ezzel egyidőben néhány év alatt csont és bőr lett. Biztosan van egészségügyi problémája. Ő meg is akart felelni, de igazából nagyobb problémája volt a rengeteg stressz, ami a munkája során érte.

A másik példám közelebbi, őt végignéztem, ahogy felső vezető lett és tragikusnak tartom, amit ebben a pozícióban művel. Nagyon komoly tudással rendelkezik és ez becsülendő, de abszolút alkalmatlan a vezetői feladatokra. Nem tudja kezelni a konfliktusokat, mindig mindenkinek meg akar felelni lefelé és felfelé is. Ez természetesen nem működik, így sokszor borul ki. Szerintem azt hosszútávon nem lehet csinálni, amit ő csinál. Belefeszül, rágódik, stresszel rajta a magánéletében is állandóan.

Meg kell tanulni elengedni, nemet mondani és kezelni az ember saját, belső konfliktusait.

2020. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én talán már középkorúnak számítok 45 éves nőként. Az első években, mikor dolgozni kezdtem, persze próbáltam minden kívánságnak és embernek megfelelni és igencsak szívemre vettem, ha nem sikerült. De két-három év után, mikor már kezdett rámenni az egészségem, rájöttem, hogy le kell szarni...Amúgy is inkább jellemző rám a lázadás mintsem az alázat és alkalmazkodás. Nem akarok megfelelni senkinek. Önmagam akarok lenni és ez jó érzés. Ha valaki így nem fogad el, az legyen az ő baja.
2020. jan. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi!! Jó sztorik. Jöhetnek még, tanulságosak!
2020. jan. 17. 19:49
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az állandó megfelelési vággyal az a baj, hogy sok ember ezt szereti kihasználni a másikra vonatkozóan. Ne hagyd magadat, mond ki a véleményedet, mert akkor eltaposnak.
2020. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Úgy tudom mire középkorú lesz az ember, addigra sikerül megküzdenie ezzel. Így vagy úgy, de addigra már nem érdekel.
2020. jan. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én amióta dolgozom nekem lefelé menet tart az élet. Kezdem úgy hogy nem igazán olyan szakmát választottam ami tényleg nekem valo
2020. jan. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, folytatom. Szüleim találtak ki mivel kéne foglalkoznom, mert akkoriban képtelen voltam eldönteni és azt nem engedték hogy lébecoljak. Egyetértek velük, de szerintem nem vezettek rá arra amiben jó lehettem volna. Fővárosból lekerültem jó messzire vidékre, és egyáltalán nem élveztem, a kollégium ahol laktam nekem nagyon zajos volt, és nem bírtam megküzdeni az állandó nyüzsgéssel, zajjal ami azzal járt. Ez nagyon kikészítette a szervezetem, reflux miatt 3 évig szedtem gyógyszereket. Főiskolát befejeztem, haza jöttem, és utána nagyon nehezen találtam állást, majdnem egy év alatt. Nagyon beszűkültem, eléggé negatívan is kezeltem az egész helyzetemet. Munka amit csinálok, irodában ültem, még mindig égész nap, ami persze megint nem tett jót az egész szervezetnek. 8 éve dolgozom, négyszer váltottam munkahelyet, hátha tapasztalattal többre megyek új helyen. Az első három munkaleyemen nagyon keveset kerestem, amiért mindig kivoltam bukva, mert nem tudtam önállósodni, és úgy élni olyan egzisztenciával amivel szerettem volna. Mindig mások befolyásolták, mindig megmondták mit csináljak, és valójában nagyon küzdelemes számomra hogy még mindig hogy nem tudok kilépni ebből a helyzetből. A 3.munkahelyemen mindenki csak megjegyezte milyen rosszkedvem van, de senki nem kerdezte meg mi van velem. Aztán egyre több munkát tettek rám, amitől annyira megnyomorodtam, hogy pszichésen szédültem. Felmondtam anélkül hogy lett volna új munkahelyem. Teljesen kivoltam, ez volt két éve. Szerettem volna szakmát váltani, de nem tudtam mi való nekem. Így hát csak pihentem 2 hónapot és újult erővel neki láttam munkát keresni, de ezúttal a szakmában másik területen,ami bejött, nem szeretem őszintén de jobb vagyok benne mint az előzőben. Itt annyira megbecsültek mint előző helyeken sosem, ezért hálás is vagyok mert sokat adott. Viszont egyre unalmasabb kezdett a meló lenni egy év után, és szóltam hogy lehetne valamit változtatni. Kaptam még munkát, ami jóval nehezebb volt a többinél, és megint kijött a szédülés, gyulladásom is lett, gerinc probléma amivel több hónapja küzdök. Nem tudom hogyan tovább, hogy kéne alakítani az életem hogy kilépjek ebből, nagyon szeretném hogy jobb legyen.
2020. jan. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az élet minden területén? Amíg mindig másoknak akartam megfelelni addig nem voltam boldog. Ez kb 30 éves koromig tartott. Lehet hogy nem tudsz nemet mondani. Én legalábbis nem tudtam. Mikor azoknak az embereknek kezdtem el mondani akiknek a véleményétől féltem rájöttem hogy ez nem is olyan nagy dolog. Most sokkal őszintének érzem a kapcsolatunkat. Aki előtte kihasznált most már "lekopott", mert már nem hagyok rá mindent. Munkahelyet nem biztos hogy van lehetőségünk váltani (nekem volt), pedig néha jót tesz a változás ahol új lappal kezhetünk.

Az egészségemre mindig figyeltem úgyhogy arra nem ment rá. Az csak fizikai munkánál tudom elképzelni. Ezt gondolgom nem kell részletezni. De ha nem fizikai munkát végzel akkor lehet tenni az ellen tenni hogy lerobbanj. Ahogy lehet tudatosan étkezni, úgy mást is lehet. Pl ha ülőmunkát végzel odafigyel i a helyes tartásra, rááldozni 15 percet a tornára hogy ne hízzál el. De ha nme is mozogsz akkor is sokat számít hogyha nem zabálsz össze mindent ha hazamészmert ideges vagy. Bocs nem személyeskedés akart lenni mert ez csak példa, hiszen semmit nem tudok tólad. Azt se tudom hogy milyen egészségügyi problémád van, csak írtam pár példát. Jellemző az is hogy az emberek azért nem mennek orvoshoz mert azt állítják nincs idejük. Sokszor úgy látom ezt kifogásnak használják. Ha nem figyelünk oda magunkra később visszaüt.

Ez a tapasztalatom 40 évesen.

2020. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!