Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ételeket csinálhatnék...

Milyen ételeket csinálhatnék meg mint kezdő a főzésben?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem, hogy megakarok tanulni főzni. Szerenték majd magamtól megcsináni paprikás krumplit, tárkonyos ragulevest akár mert ezek a legkedvencebb ételeim. Bár nem tudom mennyire nehéz megtanulni. Milyen könnyű ételek vannak amiket megtudnék csinálni itthon?

2020. szept. 29. 02:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Ezek nem nehezek, a ragulevessel annyi pici trükk van, hogy a kisgombócok ne porozzanak (krumpli/tojás/liszt arányokra figyelj, ne adj túl sok lisztet hozzá), meg a csirke főljön át (vékony csíkok 15 percig zubogva tuti átfőnek, de ha gondolod pecázz ki és vágj meg egyet), és ne kapja össze a citromlé/ecet a végén (ez a tejszín és a savanyú reakciója, ha a habarás sűrűbb, akkor kevésbé fog, illetve az ecetet/citromot csak mindenki a tányérjába tegye).

Ezen kívül gyakorlatilag egy tök szimpla csirkehús leves, csak tárkonnyal, behabarva és kisgombócokkal. Nem vészes.


De azért ha nagon kezdő vagy, elsőre a paprikás krumplit ajánlom, de aztán ismán menni fog a leves is.


A legkönnyebb mindidig azokat az ételeket jól főzni amiket magad is szeretsz. Így tudod milyen ízek jók benne, mi az ami nem.


Milyen ételeket szeretsz még?

2020. szept. 29. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Nézz ki egy kaját, keress hozzá egy receptet és egy megfeleló YouTube videót, készíts elő mindent (alapanyagok, tűzhely, edények, stb.), szánj rá 2x annyi időt, mint amennyit a recept ír, és hajrá, kezdheted a főzést.

A paprikás krumplit én is ajánlom, mert egyúttal a pörköltalap elkészítését is elsajátítod, akkor pedig már, sokmindent meg tudsz főzni.

2020. szept. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

hát sok félét :Dcsak néhány most--

bakonyi csirkemell, tejszínes-gombás csirkemell, krumplifőzelék fasirttal, tejfölös gombapörkölt, bármilyen gombás étel :D.

2020. szept. 29. 02:59
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Kezdőknek mindegyiket bonyolult elkészíteni, de bele lehet jönni, sokaknak már az első is ehetőre sikerül.
2020. szept. 29. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Sajtos tészta? Arra gondolok amihez sajtszószt kell csinalni. En is tanulgatok, meg kiserletezek, ezek a tesztas ételek megfelelőek erre a célra (meg amugy finomak is :D) Nem egy ördöngösség a sajtszosz, de azert elsőre nekem is segítség kellett hozza. Illetve ma csinaltam paradicsomos tesztat, fokhagyma kellett hozza meg paradicsomszosz, meg tészta, na ez mar tenyleg egyszeru volt, de ajanlom ezt is, mert nagyon finom volt. :) Egyelőre ennél bonyolultabba nem merek belevágni xD
2020. szept. 29. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Elsőre ajánlom a főételekeket, zöldség leveseket, könnyebb tésztákat, krumplipüré, rántott hús, - sajt, fasírt, rizs, rakott ételek. Én ezekkel tanultam meg🙂.
2020. szept. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Ezt az oldalt pl. ajánlom, mert nemcsak a kész ételről van fotó, hanem menet közben is végig és elég részletes. Pl. az említett paprikáskrumpli:

[link]

2020. szept. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ami nehéz eleinte a főzésben, hogy nem tudod, meddig pirítsd a hagymát, meddig hagyd bent a húst, mennyi sót/ borsot/ egyéb fűszert tegyél bele, mikor jó a tészta állaga, stb. és ezeket csak a gyakorlat hozza meg. Én úgy tanultam főzni, hogy mindig anyukámat hívtam, de ha nem áll ilyen opció rendelkezésre, nézz videókat. Pl. a Street Kitchenes videók nagyon jók. A lényeg, hogy lásd milyen színűnek kell lennie, milyen állagúnak. A fűszerezésnél pedig az egyetlen esély a kóstolás, sajnos sanszos, hogy az elején már a kóstolással jól fogsz lakni, de később jobban fog menni ez is. És ami nekem bevált, hogy vettem egy füzetet, és jegyzeteltem (mennyi fűszer, só kellett, mennyi fokra állítottam a tűzhelyet, sütőt, mennyi ideig hagytam bent a kaját, mire jó lett). Jó dolog a főzés, szóval szerintem jól teszed, ha belevágsz, hajrá!
2020. szept. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom kinek jo hogy mindenkit lepontozgat, de ok.
2020. szept. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9 nem tudom én se én mindenkinek zöldet adtam :)
2020. szept. 29. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!