Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A krumplis tésztát nagy baj,...

A krumplis tésztát nagy baj, ha nem kockatésztából főzöm?

Figyelt kérdés
Nincs itthon kockatészta, és táppénzen vagyok, nem nagyon ugrálhatok itthonról. Viszont van itthon egy csomó száraztészta, csak épp egyik se kocka, hanem csavart, metélt, stb. Lehet krumplistésztát csavarttésztából készíteni? Ugyanolyan lesz? Csinált már valaki ilyet?

2020. nov. 16. 15:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó: pedig az is érdekes - én már próbáltam -, egész más jellegü lesz az étel így, de szerintem finom.
2020. nov. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
94%
Végül is nincs jelentősége, hogy milyen tésztából készük az étel, ha ízlik, akkor megeszi az ember és kész. Én például szeretem a húslevest rizzsel enni, az Olaszok mondjuk szentségtörésnek éreznék, ha a spagettit nem spagetti tésztából készítenéd, de ez legyen az ő bajuk. Csináltam én már tarhonya tésztából is mákos tésztát és egészen élvezhető volt.
2020. nov. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy (tészta)étel attól, hogy valamelyik összetevöt módosítod, nem lesz rossz, legfeljebb más - de az új receptek többsége így keletkezett eddig is, meg fog ez után is.

Rengeteg levesbe szokta tészta helyett rizst tenni és nem lesz töle rossz, a húslevesben valószínüleg szokatlan, de pl a Balkánon teljesen megszokott levesbetét húslevesben is.

A spagettit - értve ez alatt a bolognait, mert MO-on az A spagetti -, az olaszok még véletlen sem spagettival, hanem hosszú metélttel (tagliatelle )eszik, de majdnem minden tésztafajtával meg lehet jó ízüen enni.

A mákostészta tarhonyából ugyan furcsa - nekem különösen, mert a tarhonyát nem szeretem - , de semmi ok sincs arra, amiért ne lenne ehetö!

2020. nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Csavarttal csináltam, ugyanolyan tökéletes lett ízre, mintha kockából csináltam volna. Köszönöm a válaszokat!
2020. nov. 17. 13:31
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig orsótésztából szoktam, teljesen jó.
2020. nov. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz utolsó. Én is szoktam orsóval. Semmi különbség.
2020. nov. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!