Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A krumplis tésztát nagy baj,...

A krumplis tésztát nagy baj, ha nem kockatésztából főzöm?

Figyelt kérdés
Nincs itthon kockatészta, és táppénzen vagyok, nem nagyon ugrálhatok itthonról. Viszont van itthon egy csomó száraztészta, csak épp egyik se kocka, hanem csavart, metélt, stb. Lehet krumplistésztát csavarttésztából készíteni? Ugyanolyan lesz? Csinált már valaki ilyet?

2020. nov. 16. 15:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Persze, hogy lehet. Sőt, nálunk a krumplistészta valójában a szélesmetéltből készül.
2020. nov. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Így van, ahogy 1-es írja. A metélt tészta is tökéletes. A csavart is jó, csak figyelj oda, annak egy kicsivel több fövés kell, mint a metéltnek. De utána tökéletes.

Jó hogy írod: vacsorára tojásos tészta csavartból? Most nekem is az van itthon. :)

2020. nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%

Hát figyi, bajnak nem baj.

De én pl nem tudnám jóízűen megenni. Ahogy egy húslevest se spgagetti tésztával. Vagy egy spagettit nagykockàbol..

Én mindig a megszokottól keszitem őket. Pedig csak 29 éves vagyok szóval nem azért mert begyepesedett vénasszony vagyok

2020. nov. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokan úgy vannak vele, hogy tészta tészta. Csak a formája más, tulajdonképpen ugyanúgy készül mint a többi.

Az íze is ugyanolyan lesz, semmivel nem másabb, csak a látványa, hogy nem kocka tészta van a tányérodon.

2020. nov. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
A széles metélt is tökéletesen megfelel, söt akár a masnitészta is jó hozzá.
2020. nov. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Akkor ehetetlen a krumplis tészta, ha túl sok sót raksz bele vagy véletlenül megcukrozod. A têsztán nem fog múlni semmi.
2020. nov. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
Sose csináltam másból csak szélesmetéltből. Kockából csak a káposztás tésztát csinálom.
2020. nov. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj.

Igen lehet.

2020. nov. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A krumplis tészta talán azért jobb valami laposabb tészta féléből, mert sokan szeretik kissé megpirítani és ha a tészta nagyobb felületen érintkezik a lábassal, akkor nem csak itt ott pörkölődik, mint a spirál tészta. Összetevőket tekintve valószínűleg tök egyforma.
2020. nov. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Abból csináld ami otthon találsz én max spagettiböl nem csinálnék krumplis tésztát.
2020. nov. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!