Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Felétek a tojásban található...

Felétek a tojásban található pici pirosas-barnás foltot eltávolitják sütés elött vagy megeszitek azzal együtt?

Figyelt kérdés

Imádom a tojást, minden nap eszem.

De egyszerüen undorodom a tojasban néha (én nálam gyakran, mindig kifogom őket) megtalálható pirosas “szem”/ “folt”/ “vér” -től, nem tudom minek nevezzem.


Ha ti pl tülörtojást csináltok, es látjátok, hogy ott a piros folt, kiszeditek, vagy hagyjátok belesülni?

Hogy tudnam ignorálni?



2020. nov. 22. 14:04
A kérdező szavazást indított:
Mindig eltávolitom
Soha sem távolitom el, egyáltalán nem zavar
Zavar, de nem erdekel annyira, hogy kivegyem
Eddig észre sem vettem, hogy van ilyen
20 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]


Erről beszélek, akik nem tudnák mirol van szo.

2020. nov. 22. 14:05
 2/5 A kérdező kommentje:

Es ha meg arra valaszolnatok, ti milyen gyakran talalkoztok ilyen tojassal?

Mert en egy tizes dobozban kb 6-7 ilyet talalok.

Ez normalis? Nalatok mennyi az arány? 10/?

2020. nov. 22. 14:06
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

A házi tojásban szinte mindben van, a boltiban ritkán találok.


Engem nem zavar, bár való igaz, a tükörtojást annyira nem szeretem, nálam az omlett a menő.


Különben javaslom, tekints úgy rá, mint kötelező tartozék. Mint a babnak a héja.


(a kóser konyhában nem megengedett, a "véres" tojást kidobják, mert az nem kóser)

2020. nov. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Megeszem.

Engem nem zavar.

2020. nov. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

"A tojásba kerülhet egy kis szövet a tyúk petefészkéből, ahogy megindul a pete a tojáscsatornába. Legtöbbször házi tojásnál fordulhat elő, hiszen a nagyüzemi válogatásnál átvilágítják a tojásokat, és nem kerülhet be a forgalomba, amiben folt van."

Én van hogy kiszedem, van hogy nem, attól függ, mennyire sietek és hogy észreveszem-e.

2020. dec. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!