Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Heti 3-4 doboz energiaital...

Heti 3-4 doboz energiaital káros vagy ennyi még belefér?

Figyelt kérdés
19/f
2020. dec. 7. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Belefér, de azt mondanám neked, hogy inkább kávézz. Több a jótékony tulajdonsága is, már csak azért is mert van jótékony hatása.

Nem papolni akarok 16-20 évesen naponta ittam meg annyit amennyit te hetente. Mióta leszoktam róla sokkal jobb a közérzetem, a hangulatom is, meg ritkábban pörög fel a szívem is (szinte soha). A kávé olcsóbb is, jobban lehet ízesíteni is. Ha teheted inkább azt igyál. Persze ugye ennyitől nem lenne szabad bajodnak lenni, de szervezet függő is. Az enyém évekig tolerálta ezt a szintet, hogy napi 4 (néha 6, 8), van aki meg 1től rosszul van. Szóval általánosságban nem lehet tőle bajod, nem annyira káros, de ki tudja??

(Ismerek egy srácot aki emiatt lett szívbeteg. A környék összes boltjában ki volt rakva a képe, hogy neki nem lehet kiadni koffeines dolgokat. De ugye nem vettem én se komolyan, utána volt az hogy néha nagyon hevesen vert a szívem, meg néha befeszült, szúrt. Inkább abbahagytam és tértem át a kávéra. Külön világ, próbáld ki, meg ugye már "felnőttesebb".)

2020. dec. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Eszpresszó cukor nélkül. Egy halom jótékony hatása van és hátránya mindössze annyi, hogy sárgák lesznek a fogaid ha nem mosol rendszeresen fogat.
2020. dec. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva szerintem ez már több mint az ideális. Én heti 1-2-re mondanám azt hogy rendben van. Gondolom te sem ennyivel kezdted, hanem megkóstoltad és egyre növelted a mennyiséget. Legalábbis sokan ezt csinálják. Ennyitől már simán kialakul a függőség, nő a toleranciád tehát még többet akarsz majd inni, stb. Ha csak a koffein kell, akkor tényleg inkább igyál cukor nélkül kávét. Ha pedig felpörget vagy az íze miatt, akkor csökkentsd a mennyiséget mondjuk heti 2-re. Ha ritkábban iszod akkor jobb a hatása, jobb élmény és persze olcsóbb és egészségesebb. Én is többet ittam régebben de most korlátozom magam heti 1-2-re. Sokkal jobb így.
2020. dec. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már évek óta iszom, nem pörget fel, csak jó az íze. Régebben szinte minden nap ittam általában 1-et.
2020. dec. 7. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!