Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy szám, hogy...

Miért olyan nagy szám, hogy élelmiszereket ajándékoznak rászorulóknak?

Figyelt kérdés
Nyilvánvaló, hogy a nap végén el nem adott élelmiszereket ajándékozzák el. De miért olyan nagy szám ez? Amikor nincs ünnep, olyankor meg kidobják a kukába vagy hazaviszik a dolgozók. Ünnepekkor miért fér bele az ajándékozás, hétköznapokon miért nem?

2020. dec. 16. 17:07
A kérdező szavazást indított:
Semmi kivetnivaló nincs benne.
Álszentnek tartom.
49 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem nagy szám, nekem magától értetődő hogy nem dobok ki élelmiszert. A rászorulóknak sokat jelent, ha kapnak.
2020. dec. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szerintem sem az, de a média annak állítja be. Másról sem szólnak a hírek, minthogy x pékség, y üzlet rászorulóknak ajándékozta az élelmiszereit. Bezzeg amikor nincs ünnep, akkor nem képesek ezt megtenni. Ez így nem több, mint álszentség, ami csak arról szól, hogy jó képet alakítsanak ki a vásárlók fejében, ergo üzlet, pénzbevétel megalapozása (amiből természetesen semmit nem látnak a rászorulók év többi napján).
2020. dec. 16. 17:34
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
A raszorulonak az a lenyeg, hogy eszik tok mindegy miert adnak neki kajat, te meg nem tudom miert foglalkozol ilyenekkel. Elotted is ott a lehetoseg, hogy adakozz barmikor.
2020. dec. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3 Hogyha én adakozok (és szoktam is, pl. ruhákat), akkor azt önzetlenül teszem, felhajtás nélkül. Ha megjelenne körülöttem a sajtó, akkor úgy elhajtanám őket, hogy csak néznének utánam.


Véleményem szerint az lenne a helyes, hogy ha valaki médianyilvánosságot csinál az adakozásból, akkor azt ne csak ünnepekkor tegye, hanem egész évben! Mint például a vöröskereszt.

2020. dec. 16. 17:43
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

Mert ez reklámfogás nekik. Igen, álszent és megalázó azoknak akik odaállnak melléjük mosolyogni mint szegény hátrányos helyzetű.


De ugyanakkor talán a pandémia hatására kicsit kiépülnek az ételbankok, több helyen lesz népkonyha...

2020. dec. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Pl. Arra jó a 'felhajtás', hogy mások is kedvet kapjanak az adakozáshoz, és minél többen cselekedjenek így.
2020. dec. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Igazad van kérdező, de én úgy vagyok vele hogy csinálják csak. Még mindig jobb ha legalább ilyenkor adakoznak, akkor is ha csak a saját reklámozásuk miatt.
2020. dec. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem feltétlen önreklámozás.

Az sem biztos, hogy csak most csinálják.

Az viszont biztos, hogy ennek hallatán többen rádöbbennek, hogy amit ők szemétnek tartanak és az szerint is bánnak vele, másnak kincs.

2020. dec. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%
Álszent képmutatás. Azoknak a rászorulóknak az év minden napján jól jönne a segítség, mert nem csak december első felében nélkülöznek.
2020. dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A media csak azert fujja fel a dolgot mert eppen aktualis az unnepek miatt es esetleg olyan embernek is eszebe jut adomanyozni, akinek ev kozben nem jutott eszebe. Nem kell mindenben Sorost latni! :)
2020. dec. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!