Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen vitaminokat tartalmaz...

Milyen vitaminokat tartalmaz a lilahagyma, és mire van jó hatással azon kívül, hogy finom?

Figyelt kérdés
A neten nem találok semmilyen infót róla.
2007. dec. 18. 20:40
 1/4 anonim válasza:
100%
Ha találsz róla valamit, kérlek tedd közzé!
2007. dec. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak feltételezem, hogy fertőtlenítő hatású, mintahogyan a hagymák azok.

A vöröshagymában, fokhagymában pl. alliin van, szerintem ebben is, de ez csak feltételezés a gyógynövénykönyveim alapján. Már én is keresgéltem mindenfelé, a kérdésed feltevése óta megint, de semmit se találok, így engem is rettenetesen érdekelne a valós válasz!

Az alliin egy kéntartalmú vegyület, ami igen jótékony hatással van az emberre. Baktériumölő.

Természetesen a fokhagyma a legjobb gyógyászati célra, mert ez tartalmazza a legkoncentráltabban!

Kellemes Ünnepeket!

2007. dec. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

A lila hagyma az alábbi dolgokat tartalmazza (egy csészényi, kb. 160 gramm hagymára vonatkoztatva):


* 1 g zsír

* 0 mg koleszterin

* 15 g szénhidrát

* 6 mg Nátrium

* 3 g elemi rost

* 2 g protein

* 7 g cukor

* A vitamin - 0%

* C vitamin - 20%

* Kalcium 4%

* Vas 2%


Jelentős a B6 vitamin tartalma, folsav tartalma, magnézium tartalma.


[link]

2009. ápr. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ígéretesek azok a kutatási eredmények, melyek a növényben található kvercetin nevű antioxidáns jótékony hatásairól tanúskodnak. A vegyület gátolja a ráksejtek szaporodását, valamint segít megelőzni a szív- és érrendszeri betegségek kialakulását. Bár ez a hasznos anyag más növényekben is megtalálható – például a bodzában vagy a hársfavirágban –, a lilahagymából szívódik fel legkönnyebben. Emellett egy másik igen fontos vegyület, az orotsav biztos forrásaként is tekinthetünk a lilahagymára. Bár sok növényi és állati eredetű élelmiszerben megtalálható, a hagymás zöldségek tartalmazzák a legnagyobb koncentrációban.


A vegyület legelőnyösebb tulajdonsága, hogy segíti a máj sejtjeit a szervezet méregtelenítésében. Ennek köszönhetően pedig növeli a szervezeted fizikai erőnlétét, és széppé teszi a bőröd – hiszen megakadályozza a pattanások kialakulását.

2011. okt. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!