Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legegészs...

Szerintetek melyik a legegészségesebb és a legegészségtelenebb étel?

Figyelt kérdés
És miért?

2021. jan. 13. 23:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%

Minden egészséges étel más és más. A tojás tele van vitaminnal,fehérjével,különböző savakkal. Ugyanennyire szükség van a zöldségekre is...

Gyorskaják a legegészségtelenebbek,pékáruk se egészségesek...De manapság kevesen tudják,és mindenki azt mondja,hogy hlye vagy,ha te tudod,hogy a narancsnak színezőanyag adja a színt,az ízt egy fecskendővel viszik be...az eper pl mikor hazaviszed már nem olyan jó illatú...A szellőzőbe raknak aromát,és fúú de jó,már viszed is.

2021. jan. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

legegészségesebb: hagyma, fokhagyma, marhahús, máj, hal, spenót, tojás

legegészségtelenebb: szalonna, fehérkenyér, chips, instant leves

2021. jan. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

A legegészségesebbek a valódi alapanyagból készültek. Tyúkhúsleves, valódi kapirgáló tyukicából, jól bezöldségelve, pörköltek, töltött káposzta, tojásételek.

Egészségtelenek az agyonfeldolgozott ételek, amiket mindenféle adalékanyagokkal tuningolnak.


Például a sonka. Az igazi, ami a disznóból van, és lefüstölik, egészséges. A préselt vackok már nem.

Az a narancslé, amit te csavarsz ki, egészséges. A dobozos már gyártófüggő.

Az a paradicsommártás, amit a mama paradicsomlevéből főzöl, darált húsból készült fasírttal, egészséges.

A sima üveges sűrített paradicsomból készült, mirelit csibefasírttal már nem az.

2021. jan. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Hülyeség a kérdés is


Egészséges a kifacsart narancs?

Honnan tudod milyen permet van rajta ami beivódik vagy milyen szennyezett vizet szívott fel a növény?


Egészségtelen a szalonna?

Miért is? A zsír miatt? Egyátalán nem igaz.


Egészséges e a hús...?

Ki tudja mivel volt etetve, itatva az állat...


A paradicsomszósz...

Rántással és cukorral. Imádom de sokan ezeket ördögtől valónak tartják


Mindenki egye ami neki tetszik.

2021. jan. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%
Egészséges a húsleves? :D aha persze. Fehérkenyér egészségtelen? Ti minden vackot elhisztek?
2021. jan. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

szerintem az a legegészségtelenebb, amiben nem tudsz magadnak határt parancsolni.

Nekem pl. a jégkrém. Ha van itthon egy 2 literes doboz, addig eszem, amíg van, szó szerint... és azt nem hiszem, hogy egy kis pohár jégkrémtől bárkinek bármi baja lenne, de mivel nem tudok magamnak ebben határt parancsolni, nekem ez a legegészségtelenebb.

Hogy mi a legegészségesebb, ilyen kategória nincs szerintem. Nekem pl. jó a sovány túró, mert kevés szénhidrát, kevés zsír, sok fehérje. De a férjem nem bírja a tejterméket, egész éjjel f...gana tőle. Viszont ő meg simán megeszi a diót, ami alapból nagyon egészséges lenne, de én rosszul emésztem, és görcsöl tőle a gyomrom...

Szóval, objektíve ezek a kategóriák nem léteznek, embertől, helyzettől, de még táplálkozási sémától függ (pl. inkább szénhidrátdúsan, vagy inkább zsírdúsan táplálkozol, mert mind a kettő lehet jó megoldás, és működhet más-más embernél)

2021. jan. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem minden lehet egészséges, pl egy naaagyon megerőltető fizikai munkával telt nap után a nutellás palacsinta is számíthat egészségesnek
2021. jan. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
jó, ötös én gluténérzékeny vagyok tehát nekem mindenképp. egyébként sok helyen olvasni hogy nagyon hizlal tehát aki fogyózik, annak sem ajánlott, továbbá hajhullást is okoz a cukorral egyetemben.
2021. jan. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Sunshinedoll ***** válasza:
91%

A legegészségesebbek a gyümölcsök és zöldségek, a legegészségtelenebb meg a feldolgozott élelmiszerek meg a tejtermékek.

Nyilván ez változhat, ha valakinek egyéni érzékenysége pl. hisztamin intoleranciája van. Akkor egy csomó zöldségfajta sem jó neki, vagy ha valaki nagyon egyoldalúan étkezik, az se jó.


Egyébként pedig a legegészségesebb étrend az az, amit az ember hosszú távon kivitelezni tud és amivel jól érzi magát és amivel eléri a céljait sport és küülső terén.

2021. jan. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A friss, jó minőségű, természetes alapanyagokból készült ételek a legegészségesebbek, a legegészségtelenebbek pedig azok, amik károsak az azt elfogyasztó személynek.
2021. jan. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!