Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legegészs...

Szerintetek melyik a legegészségesebb és a legegészségtelenebb étel?

Figyelt kérdés
És miért?

2021. jan. 13. 23:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs konkrét ételt, a legegészségesebb lehet zöldség, amit nem permeteztek, nem kapott mesterséges tápokat. Lehet hús, ahol az állat természetes körülmények között élt, szintén nem tápokon. És természetesen nincsenek feldolgozva, csak a natúr termék, amit te készítesz el.

A gabonafélék, gyümölcsök, tejtermékek kevésbé egészségesek.

2021. jan. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
29%
Egészségtelen nagyjából minden bő olajban sütött dolog, drága lángosunk szerintem világ egyik legegészségtelenebb étele.
2021. jan. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
46%

Egészséges: rántott húsok, sült húsok, margarinos ill. kockasajtos zsömle, töltött káposzta, kocsonya, csokis muffin, madártej, majonézes kukorica, szalámis sajtos pizza, fokhagymás csécsi szalonna friss fehér kenyérrel, rakott krumpli, főtt lecsókolbász, virsli mustárral, kecsöppel. A lángost meg jól meg is kell tejfölözni, sózni, jöhet rá a füst ÍZŰ sajt is.

Soha semmi bajom nem volt még ezektől. A laborom jó, erősnek, jókedvűnek érzem magam. Aztán ha 10 évvel előbb kongatnak,mintha csírákon meg rügyeken élnék (bár ezek is finomak,csak nem mindig :D ), hát legalább számomra finomakat ettem.


Egészségtelen: A sóska. Nem merem enni, mert hajtja a hasam, és hányok.

A cseresznye. Egyszer a torkomra ment, majdnem kinyírt.

A görögdinnye meg egy idegesítő gyümölcs. Felvágod, a belseje méz édes, de a héja felé haladva, egyre íztelenebb. Persze az utolsó falat már inkább zöld, nem piros, és íztelen. Én ezen berágok, viszi fel a cukrom az ideg. :D :D :D

2021. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
84%

13-as! Rendben van, hogy ezeket szereted, nincs is vele probléma, de 90%-a nem egészséges. Nem a csírák, meg rügyek egészségesek, sajnos sokan így állnak hozzá.

Itt a kérdés az volt, hogy mi egészséges, nem az, hogy ki mit eszik, mert esetleg nem érdekli ez a téma.

2021. jan. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Sztem amíg mértékkel eszed, minden egészséges. Az üdítő, chips, de még talán a kóla is. Mivel a rágcsálás csökkenti a stresszt stb. A kóla meg pl. hasmenésre jó.


Gondolom azért van egy pár dolog amit mérték nélkül lehet enni és egészséges maradsz, pl. a zöldségek. Bár ha elrontod a gyomrod onnantól már az se egészséges, de mondjuk ésszerű keretek között.

2021. jan. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!