Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek azt a szituác...

Hogyan kezelitek azt a szituációt, ha van valaki a rokonságban, aki nem tud kulturáltan enni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen szégyent hoznak rám, bármikor is megyünk valahová

2021. jan. 14. 14:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Fú, azt én is utálom, amikor mellettem valaki szürcsöl, csámcsog, tele szájjal magyaráz ésatöbbi. Igyekszem ilyen emberekkel nem menni sehová, ahol szóba jöhet a táplálkozás.
2021. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Számomra abszolút idegen fogalom a szekunder szégyenérzet, képtelen vagyok mások szokásai vagy döntései miatt saját magam büntetni. Simán megmondanám bárkinek, ha bunkón viselkedik, ha meg nem akar rajta változtatni akkor vagy vállat vonok és elfogadom, vagy egyszerűen többet nem megyek vele nyilvánosan enni.
2021. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Ismerem ezt az érzést, engem is ki tud borítani és minden alkalommal elönt a szekunder szégyen, de amúgy ismeretlenekkel kapcsolatban is.


Pl amikor svédasztalos vacsoráknál azt látom, hogy egy tányérba pakolnak meg halmoznak minden ételt válogatás nélkül (pörkölt sültkrumplival, rá sült hús és még a tetejére savanyúság), vagy a használt leveses tányért újra használják a főételhez, ezektől én kivagyok.

2021. jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Engem nem érdekel, magáról állítja ki a bizonyítványt :D
2021. jan. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Nekem volt egy ilyen csajom, aki azert nem akart bemutatni a szuleinek, mert nem kessel-villaval ettem e porkoltot nokedlivel, hanem kanallal.

De megnyugtattam, hogy nem hozok szegyent a fejere, mert ket kanallal is tudok enni :)))

2021. jan. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a keresőszavaknál a nyüszítést a hörgést és a kiabálást! Te valami Tourette szindrómással vagy rokonságban és rendszeresen járkálsz vele étterembe?


Engem speciel semmivel nem zavar jobban az étteremben sem, mint otthon a konyhaasztalnál, ha valaki csámcsog, teleszájjal beszél, potyog a kaja a szájából, vagy ehhez hasonlók. És nem a publikum miatt, mert azt leszarom, hanem mert számomra gusztustalan.

2021. jan. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nekem az idősebb rokonok közt van olyan aki bárhova is megyünk, mindig húslevest kér, és mindig olyan szinten teleszórja borssal (vagy paprikával) a levesét, hogy elkezd krákogni meg fuldokolni, ököllel verni az asztalt, meg teli torokból szidni meg anyázni az éttermet miközben a dugiban bevitt pálesszal hadonászik


Minden évben megfogadjuk hogy nem lenne helye egy asztalnál se velünk, se más jóérzésű emberekkel, de sajnos a rokoni kapcsolatra tekintettel mindig ott "kell" lennie

2021. jan. 14. 16:17
 8/17 A kérdező kommentje:

#6: Pont akkor írhattam magyarázatképp a szituációt :)


Csupán kíváncsi vagyok hogy a mi családunk ilyen-e egyedül

2021. jan. 14. 16:20
 9/17 anonim ***** válasza:
28%

Úgy érted ha *autista*?


Sehogy.. Nem tudsz rajta segiteni..


Miért keresel egyáltalán rokonokat? Senki nem kényszerit rá, meg ha nem keresed őket, attól még nem leszel *magányos*

2021. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem figyelmen kívül hagyni. Ahhoz sajnos túl konfliktuskerülő vagyok, hogy rászóljak.
2021. jan. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!