Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Valaki készített már otthon...

Valaki készített már otthon cukkinisajtot ?

Figyelt kérdés

Ki akarom próbálni itthon a növényi sajtot,de a kesudiót kicsit drágának érzem ,hogy azzal kisérletezzek . A cukkinisajtnak mennyire lesz sajt íze ? A recept szerint amit találtam reszelhető lesz a végeredmény ,ez már félsiker ..

Természetesen tudom ,hogy nem lesz ugyanolyan ,mint az eredeti ,de ha ettől függetlenül finom,akkor nem izgat ,allergia miatt nem ehetek sajtot . A bolti növényi sajtokból 5-6 félét próbáltam,és egyik sem ízlik . Tapasztalatok?



#növényi sajt
2021. jan. 17. 06:49
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

A növényi "sajtok" gyakorlatilag az ehetetlen határán mozognak, én innább teljesen kihagyom az étrendemböl. Többet próbáltam már, de egyik sem vált be.

Mellesleg az, hogy a kesut drágának tartod, elég buta érv, mert a növényis sajtba is kell fehérje, az a kesuban van, a cukkiniban nincs. Egy próbához nem kell sok belöle, de ha a kesuval nem ízlik, akkor mással nem érdemes próbálkozni.

Nem tudom, mire akarod konkrétan használni, ha csak rápirítani valamire, arra nagyon jól bevált a nyers, lereszelt krumpli - ezt elöször hideg vízben ki kell áztatni, utána rászórni az ételre, picit sózni és megsütni. ìzre is kicsit hasonlít a sült sajtra, meg ugyanolyan ropogós is lesz. De természetesen nem sajt, csak hasonlít valamennyire.

2021. jan. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Valaki igen.
2021. jan. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csináltunk nem ízlett .
2021. jan. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
16%
Na ugye mondtam én hogy valaki igen.
2021. jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A violife feta sajtja egész finom, a többi tényleg nagyon rossz! Egyébként Ausztriában nagyon finom növényi sajtokat ettem, sajnos nálunk nincs választék! Nem készítettem ilyen sajtot, de ha te igen, leírnád, hogy finom-e? Nagyon érdekelne, köszi!
2021. jan. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!