Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A répáról, karfiolról és a...

A répáról, karfiolról és a brokkoliról szeretnék kérdezni? A többi lent.

Figyelt kérdés

1: a főtt répa és répapüré milyen hatással van az emésztésre?Inkább has fogó/ székrekedést okoz vagy inkább hashajtó esetleg emésztés segítő?


2: a nyers répa és a nyers karalábé milyen hatással van az emésztésre? Inkább székletlazítóak vagy kemény székletet vagy székrekedést okoznak?


3: mit tegyek, hogyan főztem a brokkoli és a karfiolt, hogy ne okozzon puffadást.



2021. jan. 28. 01:00
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

1: fosat


2:szintén, de annyira nem durván


3: ha puffadsz tőlük, akkor nem sok mindent tudsz tenni.

De ajánlanám hogy csak pár kanál forró vízben, épp csak ressre főzd, úgy finomabb.

2021. jan. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

1. Gyomor és belnyugtato hatása van, konyniti az emésztést. Se nem hasfogo, se nem hashajtó hatású.

2. Mint a főtt.

3. Köménymag a fozovizbe

2021. jan. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mansour ***** válasza:
Az egészséges széklethez szükség van rostanyagokra, ezt nyers zöldségekből kiválóan meg lehet szerezni, tehát a 2. pont mindenképp ajánlott. A főtt zöldség ilyen szempontból inkább semleges, nyugodtan lehet fogyasztani, a répának puffasztó hatása sincs. A puffasztó zöldségek hatását lehet úgy enyhíteni, hogy előfőzzük, a főzőlevét kiöntjük és így tesszük a zöldségeket az ételbe. A köménymag, és sokféle zöldfűszer is enyhíti a puffasztó hatást.
2021. jan. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. másképp működik mindenkinél, nekem hasi fájdalmam van tőle, répalevet szoktak kifejezetten hasmenéskor adni babáknak is

2. nyers répát nagyon szeretem, finom, ropogós, lazító hatású(karalábét nem eszem)

3. tejes vagy köménymagos vízben kell főzni

2021. febr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!