Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Fehérje shaket kellene innom?

Fehérje shaket kellene innom?

Figyelt kérdés
Számoltam több napon át a kalóriákat a yazio nevű applikacioban, kiszámolta, hogy napi kB 60g fehérjét kellene bevinnem, én napi 20-30g fehérjét fogyasztok. Lehet ebből bajom? Szívesen fogadok fehérje dús ételeket is tanácsnak.

ápr. 25. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet bajod. És ilyen mennyiségben a fehérjeshake sem oldja meg a problémát.

Minden étkezésedben legyen fehérje. Ennyi a titka. És nem csak a csirkemell van. Csirkecomb, pulykamell, pulkyacomb, dalárt pulyka, sertesszűz, sertéskaraj, sertéscomb a soványabb húsok. Lenyegében minden fajta hal is jó, tonhal, szardínia konzerv is. Borsó, bab, lencse, vöröslencse, sáegaboraó, karfiol, tofu. Joghurt, ricotta, túró, tojás, kefír. Stb stb

Minden etkezésedbe válassz egyet.



Amúgy meg kene az az étkezesi napló mert számomra hihetetlen hogy nincs keg a feherjed. A tippem kb hogy zabkásat reggelizel (ebbe pl lehetne túrót keverni), valami levest ebédelsz vagy paprikás krumplit vagy krumplistésztát és uzsonnára meg vacsorára csak nasizol

ápr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

60 gramm fehérjét nem nagy ördöngösség megenni egy nap, simán menni fog.

Pl. egy 250 grammos félzsíros túró kb. 35 gramm fehérjét tartalmaz.


10 deka csirkemell kb. 22 gramm fehérje.


1 db tojásban 3-5 gramm fehérje van.


Mindössze 10 gramm trappista 20 gramm fehérje


Nem mondom persze, hogy csak ezeket fogyaszd, nagyon jó példákat ír az első hozzászóló is.


Nem lehet, hogy alulszámolod a fehérjefogyasztásodat?

ápr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze, miért is ne fogyassz?! Próbáld ki mondjuk egy hónapig.


Én is jónak tartom a fenti tanácsokat. Olyan fehérjedús ételeket fogyassz, amiket szeretsz, ne legyen kínlódás az étkezés, mert abba hamar belefáradhat az ember. Szerintem elsősorban szilárd ételekkel próbáld bevinni a napi fehérjemennyiséget, vagy legalábbis a nagy részét. Napi egy adag tejsavófehérjénél többet ne fogyassz.

ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!