Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik joghurtnak nincs...

Melyik joghurtnak nincs savanykás íze?

Figyelt kérdés
Nem igazán szerettem sosem a joghurtokat, mert savanykásak. Most viszont orvosi javaslatra (gyomorom miatt) kénytelen leszek joghurtokat enni. Mondanátok nekem olyan joghurt fajtákat/ízeket/márkákat, amelyek nem annyira savanykásak?
2021. febr. 15. 20:53
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nekem minden tejtermék sajnos savat okoz. Már a reggeli tejes kávéról is leszoktam. Amióta elhagytam belőle a tejet, sokkal jobb reggel a gyomrom. Kakaót meg ilyesmit pedig évek óta nem fogyasztok. Furának találtam a joghurt ajánlást a doki részéről, mert tejtermék, és ahogy írtam, alapból savanyúnak érzem őket.
2021. febr. 15. 22:09
 12/20 anonim ***** válasza:
65%
Tegyél bele lekvárt. Illetve amit én imádok, az almakompot, leturmixolva, plusz fahéjjal. Fini, desszert jellegű, teljesen elveszi a joghurt savanyú izét.
2021. febr. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%
Mert a lekvár nem csinál savat...
2021. febr. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
63%

13!


Nekem nem. De amúgy meg az alapkérdésre koncentráltam, ami az volt, hogy savanyú a joghurt

2021. febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ez ugyan off lesz, de vállalom, mert a jó szándék vezérel.

Azt tudod, hogy a reflux nem önálló betegség, hanem valaminek a tünete?

Ha a kiváltó ok lenne megszüntetve, megszűnne a reflux is.

Évekig voltam refluxos, aztán kiderült, hogy cukorbeteg vagyok, az kezelve van, azóta nincs refluxom.

Nem azt mondom,hogy te cukros vagy, lehet az epe, epevezeték, máj, krónikus gyomorhurut, hasnyálmirigy probléma, vagy helicobakter túlszaporodás, de a cukor is benne lehet a pakliban. Egy biztos, hogyha ezek rendben vannak, akkor nincs reflux és az alapbetegséget kellene kezelni!

2021. febr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

8: próbáld értelmezni az alapkérdést!


Nem azért kell ennie, mert pl. nincs foga (ilyen célra jó lenne a puding), hanem mert maga a joghurt probiotikumjai szükségesek a gyomorproblémáinak csökkentéséhez!

2021. febr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
A jó minőségű, élőflórás joghurtok savanykásak. Pont azért ezt ajánlja az orvos, mert ez tesz jót a gyomornak. A görög joghurt kevésbé savanykás, az is jó. Az a baj, hiába eszel cukros, ízesített joghurtokat, az pont arra nem jó, amire kéne.
2021. febr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a danone-nak még a citromos joghurtja is édes...
2021. febr. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
75%
Meg a Yogobella, amit ajánlhatnék.
2021. febr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2021. febr. 16. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!