Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit jelent az egészséges...

Mit jelent az egészséges táplálkozás személyes véleményetek alapján?

Figyelt kérdés

Egyszer beszéltem egy ismerősömmel a témával kapcsolatban. Mindig elégedetlen az alakjával. Próbáltam felhívni a figyelmèt arra,hogy pl lehetne nélkülözni a szénsavas üdítőket , energia italokat.

Számára az egészséges kaja egyenlő a diètával. És hogy miért sanyargassuk magunkat, egyszer èlünk alapon ő nem akar diètázni.

Nekem pont az ellenkezőjét jelentiaz ha valaki egészsegesen eszik. Minél változatosabb annál jobb. Sose voltam elhízva. Mindig arra törekedtem,hogy változtasan egyek. Pl Ne csak mindig rizs,krumpli, fehér kenyér legyen a "köret" szènhidrát forrás.



2021. febr. 24. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Személyes véleményem alapján az egészséges táplálkozás azt jelenti, hogy semmit sem viszünk túlzásba.

Azaz nem eszünk túl sok szénhidrátot, zsírt, cukrot. Rendesen eszünk zöldséget, gyümölcsöt, igyekszünk nem túlenni magunkat, a reggelit nem hagyjuk ki. A folyadékbevitelre is odafigyelünk, főleg nyáron.


Na meg az egészséges táplálkozáshoz szorosan hozzátartozik a rendszeres sport is.

2021. febr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Egészséges táplálkozásnak tartom a változatos, arányaiban minden vitamin és ásványi anyag szükségletet kielégítő étkezést.

Nem szabad egy irányba eltolódni (csak tészták, csak zöldségek, csak hús, stb) és a napi kalóriabevitel ne legyen több, mint a felhasználás.

Hogy aztán ezt valaki milyen konyha vezetésével valósítja meg, az teljesen lényegtelen.

2021. febr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Számomra az egészséges táplálkozás a rengeteg zöldség és tiszta hús, néhány gabonaféle (barna rizs, árpa, hajdina, tudom hogy az nem igazi gabona), gyümölcs. Tejterméket nem eszem mert laktózérzékeny vagyok, de akinek belefér annak hajrá. Szóval mindenből az észszerű határokon belül.
2021. febr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Mindenből, kiegyensúlyozottan, de nem eltúlozva a mennyiséget.


Tehát nem addig eszel, amíg ki nem pukkadsz, hanem eleve kb. annyit szedsz ki, ami elegendő.


Jóllakás =/= kipukkadás.


Ahogy előttem is írják. :) "mindenből az észszerű határokon belül."

2021. febr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Sok folyadék /főleg víz/ fogyasztása.

Viszonylag kevés kristálycukor.

Cukrozott üdítőből minél kevesebb.

Sok zöldség, gyümölcs.

Házi (adalékmentes) kenyér/kifli, pogácsa.

Jól átsült hús, ami sohasem nyers, vagy félig sült.

Gyakori hal fogyasztása.

Húsból inkább szárnyas, néha marha.

Ezekre törekszem.

2021. febr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyél-igyál mindent, csak mértékkel :)
2021. febr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Minél kevesebb készétel, tartósitószeres műkaja. Mindenből kiegyensúlyottan mértékkel. Számomra, inkább több növényi mint állati táplálék, de ez teljesen emberfüggő mindenkinél más. De szerintem a mai világban nem tudsz teljesen egészséges táplálkozni hacsak nincs saját ökofarmod, ahol saját magadnak termeled meg vegyszermentesen az alapanyagot.
2021. febr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Lehet hülye kérdés, de pl a fűszerek megválasztása is fontos , ugye?

Pl ti használtok delikátot, előre bekevert fűszer porokat(grill csirke stb)

2021. febr. 24. 19:20
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Mértéktartás, tehát nem eszed degeszre magad. Én személy szerint nem eszem lisztes dolgokat és édességeket, így néha beleütközöm abba, hogy az emberek azt hiszik, fogyózom. És akkor jönnek az ilyen beszólások, hogy csak kóstoljam meg, egy süti nem árt meg.

Fűszerekből csakis olyat használok, amit én keverek ki, tehát a köménymag valamennyi sóval, majorannával oké, de ilyen vegetákat meg előrekevert fűszerkeverékeket nem használok. Főleg azért sem, mert ezek pluszban tartalmaznak sót meg cukrot, és én szeretem tudni, miből mennyit teszek az ételeimbe. Sóból eleve keveset, például rászoktam arra, hogy se a salátát, se a rizst nem sózom meg. Ezek amúgy is olyan étel mellé mennek, ami már eleve sós.

Ami nálam még fontos, igyekszem, hogy minden étkezéskor kerüljön a tányéromra valami nyers zöldség vagy gyümölcs. Mindegy mi, csak nyers legyen vagy zöld. Salátaöneteteket szintén magam készítem, és igyekszem minél kevesebb bolti szószt használni, ide most a majonézt, ketchupot is beleszámolom.

Üdítőket nem iszom. Vagyis de, de csakis 100%-os gyümölcsleveket, és nem víz helyett, hanem inkább olyankor, amikor nincs lehetőségem gyümölcsöt enni vagy magammal vinni.

A húsról nem írtam külön, mert húst vagy halat csak akkor szoktam venni, ha olcsóbb, és a hét javarészébe inkább zöldségen, sajton és tojáson élek.

Még a zöldségről és tojásról, igyekszem a lehető legkevesebb olajban kisütni, zöldségeket tepsiben a sütőben szoktam, a tojást vagy vajon, vagy főzöm. És kiiktattam az étkezés közbeni nassolásokat, amikor csak azért vettem és bontottam meg egy zacskó chipset, mert unatkoztam, ez most nincs. És csak akkor eszem, ha éves vagyok, nem azért, mert unatkozom.

2021. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!