Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha másfél óra alatt készítette...

Ha másfél óra alatt készítettem el egy bolognai szószos tésztát az jó?

Figyelt kérdés
Egyedülálló férfi vagyok és még nem sokszor főztem.Vacsorára tésztát főztem ki,öntöttem rá egy üveg bolognai szószt és azt ettem.Fél nyolckor kezdtem,most ettem belőle.Már csak a mosogatás maradt hátra.Negyed kiló tésztát főztem ki.Főzés után leszűrtem,kibontottam az üveges szószt,ráöntöttem és ettem.Sokáig tartott?Vagy a másfél óra pont megfelelő egy bolognai szószos tészta elkészítéséhez?

2021. márc. 6. 21:20
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Holnapután paprikás krumplit fogok főzni az már kicsit bonyolultabb lesz.
2021. márc. 6. 21:23
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé, hiszen a szósz már kész volt és csak tésztát kellett főzni meg összekeverni, szóval így max fél óra kellett volna, hogy legyen mindennel együtt. Melyik része tartott ilyen sokáig? Nem piszkálásból, csak nem tudom elképzelni se, hogy hogyan lehet másfél óra. Feltételezem nem te csináltad 0-ról a tésztát, csak kifőzted a boltit.

Legközelebb már biztos sokkal gyorsabban kész lesz.

2021. márc. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
negyed kiló tésztát a párommal együtt eszünk meg egy étkezésre. amúgy nem értem, a tésztát főzted másfél óráig? vagy a szósz öntötted másfél órán keresztül?
2021. márc. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy milyen tűzhelyen főzted a tésztát, mert egy villany rezsón nálam is fél óra alatt for fel kb 2 l víz. Ha tésztát csinálsz és van vízforralód, akkor én a villany rezsós időben mindig forraltam 1,5 liter vizet, kb ugyan úgy 250g tésztához és 10 perc alatt kész is volt kb.

Gáz tűzhelynél kb felfor a víz, letartalékolom 5-10 perc és kész is, és egyből szűröm :)

2021. márc. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
másfél óra alatt házi szószt is készítek a tésztához... a bolti szószos tészta normál ideje nagyjából 20 perc kéne hogy legyen (ha nincs vízforralód és várni kell egy 5-10 percet hogy felforrjon a víz)
2021. márc. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Villanytűzhelyen főztem.Miután megfőtt,leszűrtem a tésztát,utána kibontottam a szószt,ráöntöttem,megvárták hogy hűljön egy kicsit és megettem.Nem az egészet,maradt holnapra is.Fél nyolckor kezdtem,kilenckor tudtam enni a tésztából.
2021. márc. 6. 21:55
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet rossz fokozaton főzted, ha ilyen lassan főtt meg vagy nem főzted szét?
2021. márc. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Maximumon főztem kb.40-45 percig és szerintem pont jó lett.
2021. márc. 6. 21:59
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

ami esetleg észrevétel.

a bolognai szószokba kb 1 éve nem raknak húst, már a glóbusba sem.

tehát külön kell venni hozzá darált húst,amit lepirítasz,fűszerezel és utána rakod a szószba.

mert e nélkül olyan,mintha ketchupos tésztát ennél, full üres.

a lényege a hús hiányzik.


vagy-én ezt szoktam-fogok 1 tonhal konzervet és belekeverem a bolognai szószba,amihez még rakok oliva bogyót és lime ot.


az idő téma meg.

felforr a víz kb 8-10p.

belerakod a spagettit főni kb 8 p.

közben melegszik a szósz.

ez 20 percnél nem több papi...


pedig ha vki akkor én minden vok csak konyhatündér nem:D

2021. márc. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%
Szerintem gyenge az a villanytűzhely ha 45p kellett megfőzni 2 adag tésztát.
2021. márc. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!