Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kizárólag fehérjéből és...

Kizárólag fehérjéből és valamilyen lisztből készíthetek protein szeletet?

Figyelt kérdés
Minden szelet vagy kókuszreszeléket, vagy mogyoróvajat vagy valami mást ír hozzávalónak. Én viszont csak lisztből és fehérjéből szeretném csinálni. Tudtok valamilyen receptet rá, hogy milyen arányban érdemes őket összekeverni, és mennyi folyadék (víz) szükséges hozzá? Esetleg van, aki csinált már ilyet ilyen kevés hozzávalóból?

2021. jún. 4. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én ezt még nem próbáltam, de ebben relatív kevés a hozzávaló. Nekem ilyen házi fehérjeszeleteknél eddig csak a mogyoró-, mandula-, pisztáciavajas verziók jöttek be sajnos.

2021. jún. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Főként az állaga miatt kellenek bele az egyéb hozzávalók, csak másodsorban az íze miatt, de

készíthetsz kókusz vagy zab liszttel zsiradék nélkül is, de akár bármilyen liszt nélkül is.


150 g fehérje por

100 g zab liszt

150 g víz


Gyúrd össze, a vízzel állítsd be puha, de jól formázható, stabil állagúra. Kis tepsit, vagy szögletes műanyag tálat bélelj ki sütőpapírral, egyenletesen nyomogasd bele a masszát. Rakd be a hűtőbe, egy óra múlva szeleteld fel kb. 10 szeletre. Zacskózd be, tárold a hűtőben, de ha többet csinálsz, a fagyasztóban is tárolhatod.

2021. jún. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez egyébként megromlik, ha egy napra magammal viszem? Vagy egy ilyen mennyit bír ki pl egy táskában?
2021. jún. 5. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!