Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Másnak is jól esik ilyen...

Másnak is jól esik ilyen élelmiszer árak mellett a kertből ingyen szedni a zöldséget?

Figyelt kérdés

Igazából évek óta van veteményesünk, szóval nem először érzem ezt, de most jutottunk el oda, hogy a dolgok nagyját megtermeljük magunknak, tök olcsón, mert lényegében csak a vetőmagra költünk pár ezret minden évben.


Ma reggel is csak ki kellett mennem, kávézás közben leszedegettem a paradicsomot, paprikát, uborkát, cukkinit.

Múlt héten szedtük fel a lilahagymát és fokhagymát, tele a konyhakert bazdalikommal, kaporral, petrezselyemmel. Lassan szedhető a csemegekukorica, érnek a tökök, a káposzták. A saláta nagy része kiégett, de eddig folyton volt és most is van még egy kevés. A múltkor már felhúzgáltam pár szál répát meg fehérrépát. A fagyóban már ott a spenót és a borsó.


Na most, mi főleg zöldségeket eszünk, úgyhogy elég sokat megspórolunk itt 100 nm-en. Ki van még így vele, hogy nem csak gyep és díszkert van a telkén? :)



2021. júl. 18. 10:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
32%

9: lehet, hogy mi a HOldon lakunk...?????


AMiket felsoroltál, ennek a töredékéről még csak nem is hallottam, nemhogy a kertünkben előfordult volna...!

2021. júl. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
65%

10: hagyd a fenébe... Tipikus okoskodó, aki szerint minden kert egy "állatorvosi ló" :-DDDD


Ahol a növényegészségügyi tankönyvben felsorolt összes betegség és kártevő előfordul.... :-DDD


Nálunk izzadócsöves locsolás van a kb. 10 tő paradicsom és egy-egy sor petrezselyem, stb. körül - gyönyörű a termés. kétnaponta megy talán 10 percet a csepegtetés...


Most meg egy hete nem kell az se, mert folyton esik az eső. :)


(6-os voltam)

2021. júl. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
92%

Mi dolgozunk..

Reggel 7től este 17ig nem vagyunk itthon, utána még gyerekkel foglalkozás, benti házmimunka, mosás, főzés, tisztálkodás stb..

Díszkertem van és még azzal is sok a munka..nem hogy még vetegessek. Ez van. Amúgy háztól veszek mindent nem boltban. Nem tudom manapság nyugdíjasokon kívül ki ér rá erre.

2021. júl. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%
Sőt nálunk 1000 ft egy köbméter víz, inkább költöm azt zöldségre amivel nem nekem kell szenvedni..
2021. júl. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Amíg itthon voltam a gyerekkel, nekem is volt. Most már inkább megveszem a helyi őstermelőtől.
2021. júl. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem itt nem az volt a vitatott, hogy valakinek legyen vagy ne legyen, mert azt mindenki maga dönti el, az ő dolga!

Az volt és van a kérdésben, hogy a veteményes INGYEN van! És ezzel nem értettek egyet olyanok, akik értenek hozzá.

2021. júl. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
62%

Hála az égnek sikerült már szinte mindentől megszabadulmi! Még eper van és pár gyümölcsfa, de az a cél, hogy csak pázsit legyen!

Amennyi zöldséget és gyümölcsöt eszünk még a pár száz ftos vetőmag is pénzpazarlás lenne!

2021. júl. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
69%

Én is szabadulok meg mindentől, amitől csak lehet. Rózsák, gyümölcsfák, bokrok, virágok, minden.

Egész ősszel hullik a sok levél töménytelen mennyiségben, a járda, a terasz, a kutya helye minden tiszta levél, berohad ha nem szedjük, gusztustalan.

Azt se bánom ha csak fű meg beton marad semmi más.

Menjen kertészkedni munka után az akinek 6 anyja van...

2021. júl. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
42%

Fogalmam sincs,hogy mi mennyibe kerül,de az biztos,hogy nem fizetek olyanért,ami ingyen van.10.000Ft-nál többet biztos nem költöttünk vetőmagra,mégis a többszöröse jött eddig visdza.Ha vinném a piacra is,akkor még több.

Permetezni nem szoktam,vagy két évente egyszer a fákat.Kútról locsolom a paradicsomot,paprikát,uborkát,karalábét.A többit legfeljebb,ha kel ki,és nem esik.Eddig vagy 70 liter szörpöt,30 üveg(valtozó nagyságú)üveg lekvárt,3kiló borsót raktam el.Fel van szedve a hagyma,kivéve smi magzik.Van savanyúság,befőtt,lesz paradicsomlé,kecsap,paprika elrakva.Megettem egy csomó gyümölcsöt,tököt,lesz pálinkám.

És én még bogyósokat is szoktam szedni az erdőben.

Van komposztom,és állataim,tudok trágyázni,és még a hús,tojás is ingyen van.

Igaz,hogy megvetendő dolog lett ezt csinàlni,de van minden,ehető is,és költhetem másra a pénzem,mint kajára.

2021. júl. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
83%
Dettó mint a 18as.... utálom macerás , az éven a diófa is megy a francba, reggeltől estig dolgozunk nem hiányzik hétvégén is a kertet bújni. Gyerekként rá voltam kényszerítve még akkor megfogadtam hogy nekem biztosan nem kell konykakert, utáltam kapálni.
2021. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!