Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit esztek, ha suliból csak...

Mit esztek, ha suliból csak 5-re értek haza?

Figyelt kérdés

A sulis időre gondolok.

Én nagyon unom a szendvicseket, csak a sok szénhidrátot viszem be.:(

Mikró nincs, a büfébe meg nem melegítik meg más kajáját.

Anya nem főz változatosan sajnos.

Általában ugyanazt esszük 4 napig.

Nekem sajnos nincs pénzem. Szüleim is szegények.


Szeretnék azonban egészségesen étkezni az iskola időben is. Szeretném, hogy legyen erős az immunrendszerem és jól bírjam a strapát.


Mit tanácsoltok? Akik suli mellett is egészségesen étkeztek és változatosan.


Sajnos kajádába nem tudok elmenni, mert arra nem kapok pénzt.



2021. aug. 26. 08:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Vigyél magaddal gyümölcsöt.
2021. aug. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Én magamnak szoktam tojásrántottát sütni, meg melegszendvicset és hozzá uborkát vagy paradicsomot eszek. 17/L
2021. aug. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Pl, a tojásrántottát egy kis dobozba teszed és úgy el tudod vinni, nem hűl ki, (tapasztalat) előző voltam.
2021. aug. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Ha nincs pénzed és a szüleid se állnák jól, akkor nehéz lesz. Miből akarsz vásárolni? Segíts anyukádnak, tanulj meg főzni, és akkor talán nem 4 napig eszitek ugyanazt.
2021. aug. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!! :)
2021. aug. 26. 10:43
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk kezdetnek ne csak elvárásaid legyenek anyukáddal szemben, hanem segíts neki. Már az is nagyon sokat könnyít, ha pl a zöldséget megpucolod, felszeleteled vagy bevásárolsz. De az sem árt, ha megtanulsz főzni. A neten rengeteg egészséges receptet találsz, vesd fel anyukádnak, hogy próbáljatok ki néhányat, ő meg kikalkulálhatja, mi az, ami beleférne a költségvetésbe.
2021. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
85%
Én szoktam egy kis dobozba tenni gyümölcsöt, pl kiwi, alma, banán, most szeptemberbe szőlő.
2021. aug. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Én segítek anyának. Csak sajnos nem szeret annyira újítani. Megveszi amit kigondol aztán megfőzi. Aztán elég nagy adagot csinál és amíg csak lehet azt esszük. Míg teljesen el nem fogy. Pl. Egy nagy adag pörkölt. Vagy egy nagy tepsi rakott étel.

De segítek neki az elkészítésében meg sokszor mondok ötleteket.

2021. aug. 26. 11:21
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Akkor főzz te, mondd, hogy ezt meg ezt szívesen elkészíted. Anyukád nem szakács, hogy leadd neki a rendelést, ha mást szeretnél, tedd meg te.

Arról nem is beszélve, hogy a pörkölt, rakott krumpli (ez most példa, nem tudom, mire gondolsz pontosan) könnyen, viszonylag gyorsan elkészíthető, nem túl drága, de laktató ételek, amik nem csak frissen, hanem újramelegítve is ehetők. Ezek sem elhanyagolható szempontok, mikor nem csak magadra, hanem egy egész családra kell gondolnod minden egyes nap, munka mellett.

2021. aug. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15%
Haverkodj ossze a suliban a konyhas nenikkel ... segits nekik ha kell ... ha jo fej vagy biztos elhalmoznak minden foldi joval.
2021. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!