Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szereted a csokit?

Szereted a csokit?

Figyelt kérdés
Én csak a kereket, a szögleteset, a töltöttet, a töltetlent... ;)

#csokoládé #Csoki. .
2022. jan. 2. 10:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen szeretem.
2022. jan. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Mivel ez amolyan költői kérdés, lévén az emberek java része szereti a csokit, így kivételként, aki erősíti a szabályt elárulom, hogy én nem.

Sőt, egyenesen utálom, ahogy minden édességet, sőt mindent ami édes, nutellával vallatni lehetne például, ha valaki belém tömne egy kanállal még a Kennedy gyilkosságot is elismerném, pedig akkor még nem is éltem.

Jóanyám szavaival élve az utolsó édes dolog, ami jóízűen lecsúszott a torkomon, az az anyatej volt, kiskoromban ténylegesen vittek e miatt orvoshoz, hogy nincs-e valami oka (cukorháztartás, miegyéb) hogy nem eszem meg az édeset.

Tudom, ez valahogyan evolúciósan eleve nem természetes és biztos nagyon ritka, de ez van. A cukrászdákból áradó szagtól, vagy ha valahol sütnek csak simán házilag, simán émelygek, miközben minden normális embernek összefutna a nyál a szájában.

Sosem eszem semmi csokit, desszertet, édeset, soha, nem csak nem szeretem, hanem egyenesen utálom, ahogy más mondjuk a haltól undorodik, vagy a pacaltól, no, nekem az édesség a taszító.

Sajnos és ezt viszont már bánom, ez a gyümölcsökre is kiterjed, abból sem bírom megenni azt, ami édes, például, banán, dinnye stb..., abból kizárólag a savanykásabb citrusféléket bírom 8mandarint például már nem), mondjuk grapefruit, ha kesernyésebb, vagy a bogyós gyümölcsöket, amik szintén a savanyúbbak.

Cukor azért van a háztartásomban, mert kelt tésztákat sütök, (nem édeset ofkorsz), pizzát, kenyeret, pogácsát és a kelesztéshez kell ugye cukor, de nemigen fogy el még így sem fél kiló egy év alatt.

A családomnak már tök természetes, de minden idegen meglepődik rajta, sőt van, aki el sem hiszi, de az már legyen az ő baja.

2022. jan. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Még az eszembe jutott, hogy étcsoki is szokott itthon lenni. Azt sem szeretem, de például az igazi mexikói chilis babomba kell 2 kocka belőle, ahogy fahéj is. Úgyszintén a moléba is kell (mexikói a sógorom, nővérem ott él 15 éve, ezért a konyhájuk iránti érdeklődés és imádat).
2022. jan. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
A jó minőségű, magas kakaó tartalmú étcsokikat igen. Az ilyen 50-60% cukor és minimális kakaó tartalmú tejcsokikat nem(milka, boci, tibi stb).
2022. jan. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem igazán, alapból nem szeretem az édes dolgokat, max a gyümölcsoket, azt is kis mennyiségben és jobban szeretem a savanyúbbakat. Sütni szeretek, kelt tésztákat és sütiket is, de az utóbbiakat nem magamnak szoktam. Csokiból csak a 75% fölötti kakaótartalmút eszem meg, de azt is nagyon ritkán, szerintem már vagy 2-3 éve nem is volt rá példa.

A 2. válaszolóhoz hasonlóan engem is ufónak szoktak nézni, amikor szóba jön :D

2022. jan. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Igen sajnos.
2022. jan. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
5-os ... a csokolade nem edes - a benne levo cukortol edes :) BUEK!
2022. jan. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem szeretem és nagyon ritkán eszem. Én is inkább a savanyú és sós dolgokat szeretem.
2022. jan. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Ha csoki alatt azt a tömény, táblába öntött, halálra cukrozott borzalmat értjük, akkor utálom.
2022. jan. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!