Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Meddig áll el a bejgli?

Meddig áll el a bejgli?

Figyelt kérdés
Magam sütöttem dec. 20-án, majd másnap folpackba tekertem őket egyenként. A töltelék cukorsziruppal készült, nem tejjel. Megfeledkeztem róla, és most vettem észre maradt egy egész rúd mákos, illetve egy pici csücsök. A kis darabkát megkóstoltam, semmi baja, pont olyan, mint frissen volt. Az egész rudat meddig tárolhatom hűtés nélkül, de hideg spájzban?

#bejgli eltarthatósága #bejgli szavatosság
2022. jan. 5. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem még semmi baja nem lehet. A csomagoltak szavatossága is olyan 20 nap körül szokott lenni.
2022. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Simán jó még!
2022. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Azt pontosan tudjuk, hogy még jó, mivel mondta a kérdező!

Gyengébbek kedvéért a kérdés arról szól, hogy a bontatlan egész rúd, innentől számítva, még meddig tárolható minőség romlás (vagy megromlás) nélkül.

Erre biztos adat nincs, de ha a tesztelten semmiféle kezdeti változást nem tapasztaltál, ismerve a süti tulajdonságait, tippre azt mondanám, hogy 2 hétig még garantáltan semmi baja nem lesz, de egyébként ha tovább bírná, se lepődnék meg rajta.

Minden esetre nem foglal túl nagy helyet, úgyhogy ha még hetekig akarod tárolni, akkor dobd be a hűtőbe!

2022. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Amíg el nem fogy (jó beigli esetében ez rövid idő).
2022. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Már több cukrasztol hallottam, hogy két hét után a legjobb a bejgli. Szóval simán jó.
2022. jan. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer pünkösd után került elö rúd, semmi baja sem volt, viszont sokkal jobb íze lett, mint pár napos korában volt.
2022. jan. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én betettem a fagyoba. Mindig 4 darabot sütök, ami természetesen nem fogy el. A fagyobol élővéve nagyon jó kis csemege este vacsira egy pohár tejjel :)

Vagy reggelire is akár

2022. jan. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából tényleg jobb íze volt, mint frissen, pedig már úgy is nagyon finom (nem dicsekvés, nagyon jó receptet találtam). :)


4-es válasz szemet szúrt. Csak nem arra karsz utalni, hogy amit sütöttem, az rossz? :D

2022. jan. 6. 20:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Milyen recept alapján sütötted?
2022. jan. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9 Szoky féle bejgli. Ha esetleg nem ismered, van egy youtube csatornája, azon található meg ez a recept, és elkészítési mód, sok más nagyon jó recept mellett. :)
2022. jan. 7. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!