Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Üvegből van a kulacsom és...

Üvegből van a kulacsom és volt a tetejében egy szilikongyűrűszerűség fekete lett én kidobtam. De így a kulacs ereszt. Holt tudok ilyet venni?

Figyelt kérdés
Szóval nem tudtam hogy annak ekkora szerepe van, azt hittem attól hogy kidobom nem lesz semmi baj. És nem is úgy ereszt hogy felfordítom és folyik belőle csak egyszerűen a táskámban a nejlon amibe teszem mindig vizes lesz. És ez azóta van hogy azt a gyűrűt leszedtem. Hol tudok olyat szerezni?
2022. jan. 5. 13:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Mármint a kupakban volt a gyűrű.
2022. jan. 5. 13:17
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Szóval nem gondoltad, hogy a tömítésnek szerepe volna a kulacs záródásában?! Ez jó! 🤣

Sajnos nem tudsz ilyet külön venni, ez a kulacs már kuka.

Legközelebb pedig tisztítsd rendesen a kulacsod, hogy ne rohadjon-penészedjen be a szilikon tömítés.

2022. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Milyen fajta kulacs? Bizonyos márkákhoz lehet venni, most random beírtam a keresőbe és ezt hozta ki például:

[link]

2022. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Találtam egy oldat ahol lehet venni kupakot uvegkulacsra csak méretet nem írnak hozzá.
2022. jan. 5. 13:34
 5/9 A kérdező kommentje:
A C&A-ba vettem meg úgyhogy nincs külön márkája
2022. jan. 5. 13:35
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

"gondoltad, hogy a tömítésnek szerepe volna"

Hát a hétszáztizes alkatrészről se gondolták, hogy mi az... :)


Kérdező, nagyobb kínai bolt konyhás részlegén nézzél valami olcsó lim-lom szilikon lapot (edény alátét, nyújtó lap, kis muffin forma, akármi)

és vágd ki belőle a pontos méretet, ami neked kell.

2022. jan. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

...6-os vagyok, ha ezeknél a fentieknél jóval vastagabb volt a gyári tömítés, akár egy darabnyi parafa lemezből is kivághatsz tömítést. Akármilyen barkácsboltban kapni, de ha van ismerős asztalos, ingyen is ad egy lehulló darabot.

Vagy ha olyan méret, akkor gumival is pótolhatod, nem dől össze a világ.

Leméred precízen, vagy elviszed magaddal a kupakot akármilyen szerelvény boltba, és megkérdezed, van e oda illő lapos tömítés.

Vagy épület gépészeti boltba. Még az is lehet, hogy szilikonból is van nekik. Mert amúgy léteznek szilikonból lapostömítések szerelvényekhez, szóval nem kizárt.

2022. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Budapesten a Szinyei Merse utcában van egy O gyűrűket áruló boltocska (oring.hu). Beviszed a kulacsot és biztosan lesz hozzávaló.
2022. jan. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Kb bármelyik barkácsboltban lehet venni szilikon tömítőgyűrűt, meg bármelyik konyhafelszerelési boltban is… első körben konyhafelszereléssel próbálkoznék


De ha fekete volt, az azt jelenti, hogy penészes volt…

2022. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!