Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megszeretni olyan...

Hogy lehet megszeretni olyan ételeket, amiket alapból az ember nem szeret?

Figyelt kérdés

Kezdjük az alapoktól. Kiskorom óta nagyon válogatós vagyok és kevés dolgot eszek meg. Mostanra ez picit változott, mostmár kezdek nyitni a "rendes" kaják felé, viszont a legtöbb zöldséget, halakat és egy csomó mindent továbbra se szeretem. Szeretnék magasabb szinten főzni, tovább fejlődni, de azt érzem, ehhez túl kéne lendülnöm a válogatósságomon. Arról nem is beszélve, hogy alapból szüksége van az embernek ezekre az ételekre tehát egészség szempontjából is jól járnék vele.


Hogy lehet kilépni ebből a válogatósságból és jóízűen megenni ezeket az alap ételeket? Tudom, hogy nem lehet minden ételt szeretni a világon, viszont szeretnék minnél többet enni és elkészíteni. Szerintetek lehet ezen tudatosan változtatni, vagy esélytelen, hogy ez megtörténjen velem?



2022. jan. 10. 20:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok. A 6-os "anyjalecsója" például egy tökéletes példa volt mindarra amit leporellóban leírtam. :)
2022. jan. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Metionin ***** válasza:
54%
Attól függ, hogy az alapanyagot magát nem szereted, vagy csak az adott étel volt úgy elkészítve, hogy nem ízlett. Pl. én sokáig azt hittem, hogy nem szeretem a salátát, mert nálunk az az ecetes fonnyadt zöldsaláta volt ezen címszó alatt. Simán, ropogósan falom mint a nyúl. De világ életemben utáltam a májat és a babot az íze miatt, na abból akárki akármit csinál, kiérzem belőle és nem eszem meg.
2022. jan. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
56%
Utálja az alapanyagot, mert a szarul, elcukrozott, elsózott, agyonfőzött, értelmetlen mennyiségben eléhányt kajára emlékezteti azonnal, de úgy hogy hányingere támad. Spenót, tök, kapor, kelbimbó, soroljam még? Na ezen csak az segít, ha elér egy bizonyos érettségi fokot és saját kezébe veszi a sorsát.
2022. jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Üdv ikertesóm. :)

Ugyanezzel küzdök, nem sok sikerrel, de az ízlés változik, ez biztos.

Talán majd jövőre megpróbálom újra a halat, hátha meg tudom enni. :)

2022. jan. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

14: nekem a hal megmaradt örök nemszeretemnek sajnos. :( Pedig igazán igyekeztem... Kifejezetten irigykedem, mikor tengerparti nyaraláskor látom, hogy milyen klassz dolgokat esznek mások. De egyszerűen annyira atavisztikusan nem bírom még a szagát sem. :(((


Viszont meggyőződésem, hogy vannak "felnőtt" ízek. Amiket az ember csak később szeret meg... Nálam a spenót, a tökfőzelék, a kelkáposzta is ilyen volt, meg még pár dolog...

2022. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

mmm, rühelltem a halat mert mindig azt a szar halászlét kellett enni...

De pecázni imádtam. Pár éve nagyobb halakat fogok és sok törpét. Az undormány nyálka kiirtása volt és a párolt hal. Csakis saját pucolásút és irdalásút vagyok hajlandó megenni, mert kb mindenki leszarja a nyálka és a bőr letisztítását.


A halászlé meg mindig is egy főtlen szarként fog megmaradni.

2022. jan. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Más recepteket kell kipróbálni azokkal,amiket eddig nem szerettél. Én rájöttem,hogy imádom a spenótot meg a zöldbabot,kelbimbót is ,ha nem úgy van elkészítve ,mint anno az iskolás menzán, csomós,lisztes,agyoncukrozott-fokhagymázott trutymóként .

Aztán vannak olyan dolgok,amiket jobb nem erőltetni (ha szó szerint forog a gyomrod tőle) ,nálam van 1-2 ilyen,azokat semmilyen formában nem eszem meg.

2022. jan. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Igen, pontosan így van. Az elßaszványolások áldása a kajarühellet.


Kedvencem a kis brokkolizabáló kiscsaj aki undorral tolja el az összes multi összes szarját, majd mikor végre megkapja a brokkolit, még azt is közli, hogy nemkejnekivijja.

2022. jan. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!