Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyiket,támogatnád,vásárolnád...

Melyiket,támogatnád,vásárolnád a műanyag,alumínium dobozos,üveg italos termékeket ?

Figyelt kérdés
Fenntartható .

2021. jún. 8. 20:13
A kérdező szavazást indított:
üveg
alumínium dobozos
müanyag
36 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Alumínium, mert könnyen és végtelenszer újrahasznosítható.
2021. jún. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az üveg is,és látod hogy,mi van benne plusz vendéglásban is jobban eladható .
2021. jún. 8. 20:43
 3/21 anonim ***** válasza:
54%
Lebomló, cellulóz-alapú műanyagot. Fél év alatt teljesen lebomlik, de még komposztálni is lehet, amivel a folyamat 45 napra rövidíthető. Így akkor is megszabadulunk tőle, ha az ember nem gyűjti szelektíven, csak bedobja a kukába/erdőbe/vízbe.
2021. jún. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem egy rendes élettartam-költség (itt a környezetszennyezést véve költségnek) összehasonlítás érdekelne, és az alapján tudnék dönteni. Az üveg szimpatikusabb nekem is, de a súlya nagyobb, mint az alumíniumé, így a szállításnál több ballaszt.
2021. jún. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Németeknél,éppen megfigyeltem mikor vissza váltja a göngyölegét az ember lehet hallani. Hogy a alumíniumot,műanyagot össze sajtolja,az üveget meg egyből összetöri a gép . És ezáltal már zanzásította is az egészet . ezáltal a súly és térfogat egyenlő lenne .
2021. jún. 8. 21:11
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
??? Egy fél literes üvegpalack meg egy fél literes aludoboz súlya nagyon nem ugyanaz! Az üveg sokkal nehezebb. Vastagabb falúak az üvegpalackok, különben összetörnének. Viszont az üveget nem muszáj bedarálni, tökéletesen meg lehet tisztítani és újratölteni. Ezzel lehet, hogy visszahozza a plusz súly miatti többletköltséget, lehet, hogy nem. Ezért kell élettartam-költséget számolni, amit csak egy hozzáértő mérnök tud megtenni.
2021. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
15%
A műanyagok 9, az üveg 33, az alumínium 63 százalékát hasznosítják újra. Tehát a műanyagok 91%-a, az üveg 67%-a és az alumínium 37%-a a természetben végzi. Kizárólag olyan anyagot szabad használni, amelyik teljesen lebomlik akkor is, ha nem hasznosítják újra. Ez nem az alumínium és az üveg, tehát az új műanyagok között van a megoldás.
2021. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
35%
#7, nem igaz, hogy a természetben végzi a többi mindenképp, mert vannak például hulladékégetők is.
2021. jún. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 qkker1 ***** válasza:
94%
Nálunk évek óta megy a nyűglődés, hogy szétdobálják a a műanyagot, alumíniumot, a németek egyszerűen megoldották a problémát, huszonöt cent a betétdíj!
2021. jún. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Alumínium a legjobban újrahasznosítható. Minden esetben 100%-ban. Zéró veszteség.

Jó kérdés, hogy lehet-e a teljes ipar alumínium... nem valószínű.


PET és üveg nem lehet ugyanolyan minőségűre csinálni újrahasznosítás során, mindig kell új alapanyag. Max 50-60%-ban lehet újrahasznosított az alapanyaga egy göngyölegnek, mert így biztosítható a minőség.


De első körben meg kell lépnünk azt, amit Romániának már sikerült. Betétes lett a műanyag palack. Kb. 35 Ft értékű. Ha kell a pénz, akkor visszaváltod. Kíváncsi vagyok, hogy ez mennyire tisztítja meg az utcákat-erdőket a szeméttől. Most vezetik be. Szerencsére a mi kormányunknak is tetszik, és 2-3 év múlva indulna nálunk is a rendszer.

Szerintem az alumíniumot szintén bele kellene venni (meg lényegében minden göngyöleget).


Alumínium amúgy természetes anyag. Persze csúnyán néz ki, lassan bomlik el, de semmilyen szennyezést nem okoz. A mikroműanyag ellentétben óriási biológiai károlat okoz. Az új műanyagok segíthetnek a mikroműanyagok visszaszorításában, de jelenleg a természetben ezek sem bomlanak le egy emberöltő alatt sem, csak mesterséges komposztokban (költséges). És mivel legtöbbjük kukoricából vagy más termesztett növényből van, így óriási területet venne el az élelmiszer-előállításból, ami jelenleg nem lehetséges.


Tehát lehetőleg minden göngyöleget betétdíjassá kell tenni, minél többet újra kell hasznosítani. Mivel az alu 100% újrahasznosítható, ezért ebbe az irányba kell eltolni a termékpalettát, és a hagyományos műanyagokat ki kell vonni teljesen.

2021. jún. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!