Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Acél termosz ér valamit?

Acél termosz ér valamit?

Figyelt kérdés
Vagy ha drágább is az üvegfalú de jobban megéri?
2022. jan. 17. 16:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
28%

A termosznak nem CSAK az anyaga szigetel, hanem a két anyag közé zárt vákuum, vagy erősen légritkított levegő, vagy gagyibbak esetében sima levegő.

Leginkább ezen múlik a hőtartó képesség, ezért óriási szórás van a gagyi meg a minőségi termosz között, és ezért fordulhat olyan elő, hogy egy fém jobban teljesít, mint egy üveg.

Ettől függetlenül a tény még tény marad, hogy az üveg ezerszer jobb hőszigetelő egy fémnél, és a termosz összteljesítményébe valamennyire ez is közrejátszik.

Annak meg nem nekem kell utánanéznem, mi mennyire jó hőszigetelő...

Markolj meg egy kémcsövet, meg egy hasonló méretű acélcsövet. Mindkettő végét rakd tűz fölé. Aztán mérd le melyiket hány másodpercig tudtad tartani, tehát melyik hogy vezeti a hőt. Remélem, visszajössz majd az eredményekkel! :) Bár számomra a kérdés költői.

2022. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%
A hasonlatod azért nem jó, mert nem "kémcsöbe" kerül az adott folyadék, hanem egy zárt edénybe. Ha egy duplafalú edényröl van szó, akkor ott nem az a lényeg, hogy az anyaga mennyire höszigetelö, hanem az egész rendszer. MErt ugye ha egy termoszba forrásban lévö vizet öntesz, kivül teljesen hideg marad, az anyagától függetlenül.
2022. jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
36%

" ott nem az a lényeg, hogy az anyaga mennyire höszigetelö, hanem az egész rendszer. "


Ugyanazt elmondtad, amit én, csak nem bírtad felfogni, mert összetett mondatokat használtam. Olvasd vissza, hátha sokadjára sikerül.


Ha meg szerinted a termosz anyaga semmiféle befolyással nincs a termosz hőtartó képességére, tanulj egy kis termodinamikát, mielőtt legközelebb kinyitod a szád.

2022. jan. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%

" utánanéznék az üveg höszigetelö képességének, mert itt nagyon nagy tévedésben vagy!"


Erre írtam a (egyébként helytálló) kémcsöves példát, úgy látszik szintén nem sikerült felfogni. Két anyag lett összehasonlítva.


Ha az egész rendszer hőtartó képességét X %-kal befolyásolja a hozzá használt adott anyag, akkor a szóban forgó anyag hővezető képességének is szükség szerűen van szerepe. Nincs olyan, hogy nincs.

Mondom: Termodinamikai alaptételeket olvasgatni szorgalmasan!

2022. jan. 19. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
68%
Mivel gépészmérnök vagyok, eléggé mellélöttél!
2022. jan. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
24%

Te meg a betűknek lősz mindig mellé, mérnök barátom. Diplománál használtál helyes írás ellenőrzőt?

Csak hogy helyesen írtad e le, hogy szerinted az üveg jobb hővezető az acélnál... :)

mérnökúr...

2022. jan. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!