Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tisztelitek az ételt, amit...

Tisztelitek az ételt, amit megesztek ?

Figyelt kérdés

2022. jan. 18. 13:04
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit ! Halkan jegyzem meg .
2022. jan. 18. 13:44
 12/40 anonim ***** válasza:
79%

10: mondjuk ezt rögtön le is írhattad volna a kérdés alatti magyarázatban... Nem mindenki érti ugyanazt "tisztelet" vonatkozásában....


Nálunk mindig meg van terítve, akkor is, ha home office-ban egyedül ebédelek itthon. Ugyanúgy eszem, mintha étteremben lennék. Tehát nem lapátolom be kanállal a nokedlit, vagy hasonló...

De én ezt sose társítottam "tisztelettel" - pusztán az igényességgel.


Kaját meg nem szoktunk kidobni, mert annyit főzök, amennyi kell. Pár év tapasztalat után ezt jól be leeht lőni...

2022. jan. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
84%

Jobban esik, normális környezetben, megterítve. Nem zabálok, mint egy állat. Normálisan eszem. Vannak kedvenceim. Azokat enni már szinte szertartás.

De nem gondoltam még eddig arra, hogy tisztelem. Nekem erről az jut eszembe, hogy nem játsszunk az étellel, nem pazaroljuk és nem dobjuk ki. Első kettő igaz rám. Harmadikra törekszem, de néha becsúszik egy-egy hiba.

2022. jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
81%

Nálam evés kétféleképp lehet: munka, feladat közben, amikor mindegy mit, csak, hogy bírjanak "forogni" az agyamban a fogaskerekek (lsd. az evés, mint biológiai/fiziológiai szükséglet), valamit "bekapok".

S van az, amikor az evés egy ráérős szertartás, és akkor megadom a módját. Olyan is van, amikor utóbbi helyzetre direkt rákészülök, ha pl. valami olyan különlegességet sikerül beszerezni (Ilyen volt pl. legutóbb a rénszarvas-hús,amit egyenesen Norvégiából kaptam egy kedves közeli barátom kinn élő unokahúgától. Na például ilyen különlegességet nem lehet csak úgy bekapni, befalni - azt ki kell élvezni. )

2022. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
30%
De jó annak aki így ráér!
2022. jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Nem érsz rá enni ? Vagy mi bajod van ? Akkor te nem tiszteled sem az ételt, sem pedig önmagad .
2022. jan. 18. 14:21
 17/40 anonim ***** válasza:
91%
Gyűlölöm a formális dolgokat, szóval nem, nem terítek meg "rendesen", de ettől még nem kell az eszetlen hanyag zabálás végletébe esnem, szerencsére van bőven köztes állapot is. Főzéskor megadom a módját, nem spórolom ki az összetettebb lépéseket, az adott konyha hagyományai szerint főzök, minden maradékot kreatívan felhasználok, nem dobok ki ételt, nem eszek habzsolva. Nem tudom ezt minek kategorizálnád, mert én nem ilyesmiben mérem a tiszteletet, pláne nem önmagam felé.
2022. jan. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
91%
Ez szerintem egy nagyon érdekes kérdés. Én szeretem szépen megteríteni, szeretem ezeket a kis szertartásokat. Sajna a mostani lakasunkban nincs hely étkezőasztalnak, ezért a nappaliban a kavéasztalnál. De mindig szépre hajtom a szalvétát, próbálok egyforma evőeszközöket válogatni. És a szememben nagy bűn, ha az étel tönkremegy, és ki kell dobni.
2022. jan. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
85%

#15

Azért láthatóan te sem szakadsz meg a munkában, ha ráérsz gyakorizni, a pontjaidból ítélve 0-24-ben!

Mindenkinél mások a prioritások.

Van aki gyakorizik, de mégsem csomagolópapírból zabálja a parizert.

2022. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Igyekszünk nem kidobni ételt. Ha mégis úgy alakul, hogy igen, minden falatot sajnálok.

De megteríteni nem szoktam. Sőt, nagyon is szeretek kényelmesen otthoniasan enni. Ami azt takarja, hogy nem vagyok rest egy sült krumpli-sült csirke párost kézzel elfalatozni. Persze ha az étel igényli, akkor késsel-villával eszek.

Viszont ha van időm, meg kedvem, meg olyat eszek amit nagyon szeretek, igazán élvezettel tudom elfogyasztani. Minden falatot amilyen lassan lehet olyan lassan nyelek le, és élvezem az ízét amíg csak tudom.

2022. jan. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!