Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A paradicsomleves zsíros étel?

A paradicsomleves zsíros étel?

Figyelt kérdés

Igazából holnap mennék plazmaadásra, és ma este elaludtam, és mikor felkeltem, ettem egy tányér papdicsomlevest. A plazmaadás elötti napon nem lehet zsíros ételt enni.

Szóval most izgulok, a holnapi nap miatt...



2022. febr. 1. 02:09
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Plazmaadáskor ehetsz. Sőt, kell is. Ez nem vérvétel, nem a véredet fogják elemezni.
2022. febr. 1. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%
Ha teszel bele zsírt, akkor zsíros lesz.
2022. febr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Még ha azt írtad volna, hogy betoltál fél oldal sült császárt, azt mondanám halaszd el, de paradicsomleves? Ne viccelj... :)


Különben legtöbbször nem a zsíros étel fogyasztása miatt lesz zsíros a plazma. Sok esetben zsírfelszívódási zavar okozza a problémát. Olyankor nagyon hangosan, ritmikusan jelez a gép, hogy túl zsíros a plazma. Ilyenkor megállítják a donációt, mert nem lehet felhasználni.


De ez annyira ritka, én 2-szer hallottam ilyet, pedig már 100+ alkalommal adtam plazmát. Nekem sosem volt zsíros, pedig nem étkezem zsírszegényen.


A legfontosabb, hogy előző nap már igyál legalább 2 litert, aznap meg 3 litert. És az adás előtt is egyél valami laktató, fehérjében gazdag fogást.

2022. febr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Nem is az a baj, hogy zsíros-e... Tudtommal piros, vörös ételeket nem szabad enni, mert beszínezik a plazmát, és ilyenkor nem tudják, hogy vér került-e bele, tehát le fogják állítani a dolgot.
2022. febr. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!