Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol tudok normális őrölt édes...

Hol tudok normális őrölt édes paprikát vásárolni?

Figyelt kérdés

Mert amit a boltokban árulnak szinte mindegyik gyalázatos. Se színe se íze.

Kalocsait szoktam vásárolni, de az is olyan hogy már lassan egyenlő a nullával. Az édes helyet inkább keserű ízt lehet érezni, a színe meg hát az is gyalázatos.

Köszönöm a válaszokat.



2022. febr. 2. 12:05
 1/10 anonim válasza:
100%
Mi vásárban a fűszeresnél találtunk nagyon szép és finom pirospaprikát.
2022. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Piacon
2022. febr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Piacon, megbízható árusnál.

Én olyan helyen vásárolok, ahol közvetlenül a termelőtől hozza Bátmonostorból. Rajta a termelő neve, címe.

2022. febr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Termelőtől Kalocsáról.
2022. febr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Az előző 4 válasz nagyjából mind használhatatlan :D A piacon is rengeteg a téglaporárus, az meg, hogy ki a megbízható csak a rendszeres piaclátogatásból tudod meg. Mondom ezt kalocsaiként.


Kérdező, a kevés minőségi kivétel egyik a rendes kereskedelmi cégek közül ez: [link]


Az Aranyszalag jelölésű paprikáik a legjobbak. Azok a Molnár B. Tamás-féle Magyar Gasztronómiai Egyesület tesztjein szerepelnek rendszeresen kiválóan, onnan kapják ezt a jelölést.


Ha csúcsminőséget akarsz, akkor Szabó Péter Bátyáról a te embered. A Borkonyhának meg több Michelin-csillagos étteremnek ő a beszállítója, ennek megfelelően elképesztő árakkal. Az oldala picit gagyin néz ki, de a neve alapján leellenőrizheted. [link]

2022. febr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5, még annyit a Rubinhoz, hogy van pár viszonteladójuk Budapesten és néhány teljesen random vidéki delikáteszben, de nem javaslom az onnan való személyes vásárlást. Voltam pár pesti partnerüknél (mást venni), és csak néhány terméküket tartják és természetesen felárazzák. Inkább fizesd ki a futárt és válogass közvetlenül a cégtől a teljes palettáról.


Mondjuk ahogy most nézem, ősszel ők is árat emeltek, régen még nem voltak ennyire közel a Szabóhoz.

2022. febr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Én kotanyit veszek.
2022. febr. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

5-ös.


Köszönöm a válaszod, ki fogom próbálni, még ma meg is rendelem.

2022. febr. 2. 17:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Termelőtől.

Persze ha nincs ismerős, akkor marad amit az #5 írt.

2022. febr. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nálam. Termelő vagyok Pest megye. A bolti paprika barna és keserű undormány. Nem tudom mit tesznek bele de az nem paprika. Az enyém olyan piros és olyan illata van hogy órákig tudom szaglászni. Nem is tudják a mai fiatalok mi is az a friss paprika őrlemény. Én öregektől tanultam a termesztést. Magvetéstől a betakarításig szárítás darálás mindent én csinálok. 40 éves férfi vagyok.
2023. okt. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!