Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Aranyoskáim, leírnátok egy...

Aranyoskáim, leírnátok egy napi tipikus étrendeteket, és hogy mennyibe került?

Figyelt kérdés

Szóval kíváncsi lennék rá, hogy mit szoktatok enni egy tipikus napon (a legjobb az lenne, ha 2 főre írnátok, mert azzal tudnám legjobban összehasonlítani, de természetesen az se baj, ha több/kevesebb), és hogy ezek mennyibe kerülnek, magyarán mennyit költötök kb. egy nap kajára.

Köszönöm mindenkinek, drágáim, aki rám szánja az idejét!

Puszillak benneteket, édeseim! <3 :3


2022. febr. 3. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Fuu, engem ez az affektálás kiakaszt, és nem tudok ezen agyalni, bocsi 🙈🙈💕
2022. febr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Nem vagyok senki aranyoskája

Ma:

Reggeli

mixit bikini mix müzli 50 gramm, 1.5 % mizo laktózmentes tej 120 gramm

Ebéd: spenótos ricottás lasagne gramm (20 deka durum tésztából, 50 dkg ricottából, 15 dkg pilos light trappista sajtból és 250 gramm friss bébispenótból lesz 6 adag)

Uzsonna:

Tesco tuna chunks tonhalkonzerv, 20 gramm nstúr joghurt, fél lipóti teljes kiorlesu nosztalgia kifli, 20 gramm brokkoli csíra (én csíráztattam, 45 forintnyi magból 80 gramm lesz)

Edzés előtti uzsonna: new lifestyle aldi turo 0.2 % 125 gramm és 160 gramm házi almalekvár amit nyáron főztem cukor nélkül, 1:1 arány a nyers alma és a kész lekvár súlya)

Edzés utáni étkezés: 3 szelet házi kovászos teljes kiorlesu kenyer (kb 271 forintbol tudok sutni 750 gramm kész kenyeret, es egy szelet 25 gramm korul van), megint 20 gramm brokkoli csira és 3 szeler dulano sertescomb sonka (75 gramm a csomag fele)


Tegnap:

Reggeli: natura koleskasa 40 gramm, vizben es 67 gramm tejben fozve, bele egy tasak myprotein minta salted caramel por, rá egy marek afonya a fagyasztóból amit nyáron szedtünk a kertben

Ittam egy matcha teát is, 120 gramm tej, 1.2 gramm matcha por (2290 forint belole 60 gramm)

Ettem egy ferrero rochert amit kaptam

Ebédre sajtos baconos sonkás tojásos csirkemell volt (10 deka bacon, 375 gramm csirkemell, 1 dl cooking rice cream, 2 tojás, 12 deka pilos light trappista sajt és 50 gramm dualno sertescomb sonks volt benne, ebbol 5 adag lett), mellé ettem 175 gramm cukkinit grillezve és 40 gramm kuszkuszt megfőzve

Uzsonnára ettem 70 gr lipoti purpur bagettet, 15 gramm aldis curry humuszt, 60 gramm selyemsonkat es egy fott tojast + egy paprikát (60gr)

Vacsira egy lipoti cukormentes kakaos csiga volt


Ebbol ha gondolod, igyekeztem ugy irni a reszleteket hogy ki tudod szamolni az arakat

Ez nekem egy 1400 kalorias etrend, ami egy 150 cms nő szüjségleteinek felel meg. 180 centis kozepesen izmos férfi esetében az adagoknak kb a másfélszerese kéne

2022. febr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Úgy teszi fel a kérdését ahogy akarja.. EGYnévtelen oldalon megsértődni pff.
2022. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kettes...woow. Köszönöm!
2022. febr. 3. 10:08
 5/14 A kérdező kommentje:
Félórája azon gondolkozom, hogy kevesebb, mint 400 g kajából hogy lesz 6 adag :( velem van a baj?
2022. febr. 3. 10:11
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Köszi a lepontozásokat. Pedig egyedül én válaszoltam a kérdésre.


Vslamit elszamolhattál, 20 deka + 50 deka + 15 deka + 250 gramm(=25 deka) nálam 1 kiló felett van

2022. febr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Tegnap (2 főre):


Reggeli:

Rozskenyérből pirítós vajjal, tea (nem tudom mennyibe kerül 1-1 szelet kenyér leheletnyi vajjal és a tea) de legyen fejenként 120Ft.


Ebéd:

0,5 kg csirkemáj megsütve zsíron borsosan-fokhagymásan-majorannásan, mellé krumplipüré, házi cékla savanyúság.

A máj 400Ft, a 6 nagyobb szem krumpli kb. 100Ft, fűszerekkel, zsírral, savanyúval legyen cakpakk bőven számolva 1000Ft.


Vacsora:

Fahéjas tejberizs (én)

Szalonnás-hagymás rántotta, kenyér (férj)

Talán 500Ft


Napközben volt 1-1 narancs, férjnek +1 banán

Talán 200Ft


Durván 1800-2000Ft a napi 1-1 reggeli kávét is beleszámolva.


Ma:

Reggeli:

Bundás kenyér, tea

Összesen 200 Ft.


Ebéd:

Karajcsontos (sok hússal rajta) zöldborsóleves, túrógombóc

- A karajcsontot én vágtam le a húsról 2 alkalommal, nem tudom az árát, legyen 100Ft(?), fagyasztott zöldborsó kilója 600,- de csak fél kilót használtam, tehát 300,- , 2 szál sárgarépa, 1 szál fehér, 300,- tojásgaluska bele (?)

A lényeg, hogy túróval, tejföllel együtt ez sem haladja meg az 1000-et.


Vacsora (tervezet):

Melegszendvics, (10 dkg sonkamaradék darálva,tejföl, sajt) tea

Legyen 500Ft.


Holnapi ebéd:

Gombapörkölt nokedlivel, vagy sárgaborsó főzelék fasírttal,...a többit még nem tudom.


Gyakorlatilag kettőnk napi étkezése gyümölccsel, kávéval általában 2000-ből ki kell jöjjön.

2022. febr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Vslamit elszamolhattál, 20 deka + 50 deka + 15 deka + 250 gramm(=25 deka) nálam 1 kiló felett van"


Igazad van. Így utólag nem is értem, hogy tudtam így elszámolni :D

Én egyébként felpontoztalak, nem értem, hogy a többiek miért le :/


Neked is köszönöm, 7-es. Bárcsak én is ilyen ügyes lennék!

2022. febr. 3. 11:09
 9/14 anonim ***** válasza:

#8

7-es vagyok


Miben látod az ügyességemet?

Általában 1 hétre-10 napra megtervezem az étrendünket és célirányosan ahhoz vásárolunk.

Viszonylag hagyományosan étkezünk, mert még így tanultam, de nekünk ez meg is felel.

Teszünk be reformokat is, bulgur, kuszkusz, nem használunk rántást, helyette (tápióka)keményítőt, utóbbiból még a palacsintát is.

2022. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nekem ez nem megy egyelőre, de nagyon igyekszem.

Tudom, hogy sokaknak ez természetes, én is azt láttam otthon, mégsem tudom úgy csinálni...de a remény hal meg utoljára.

2022. febr. 3. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!