Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Írnátok nekem olyan tipikus...

Írnátok nekem olyan tipikus kajákat, italokat, amiket az angolok nagyon szeretnek, és sűrűn esznek isznak?

Figyelt kérdés
2020. aug. 27. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
2020. aug. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
rostonsült szekrényajtó
2020. aug. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Sült krumpli azt esznek mindenhez.
2020. aug. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

krumpit, zöldbabot, babot sonkát Bacont zabálnak kétpofára

meg hozzá agyon sütött marha steaket


Nagyon egysikuan esznek, nem füszereznek

Elég szar kajáik vannak

2020. aug. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

4-esnek igaza van, ill. ne felejtsük el a szigorúan 12 és 1 között elfogyasztott ebédet, ami jellemzően egy szendvics, egy cukros üdítő és egy zacskó chipsz. Észak-Íroszágban és Skóciában ezt még magasabb szintre emelik a chipses szendvicseikkel - ami tényleg csak annyi, hogy két szelet vajas kenyér közé tesznek egy kis zacskó chipszet :D

Tényleg mindenhez sült krumplit esznek, még lasagne mellé is azt kapsz az étteremben, ezzel a mai napig nem tudtam kibékülni, pedig már rég elköltöztem UK-ból :D

A zöldségeket (zöldborsó, répa, fehérrépa jellemzően) főzik vagy párolják köretként, nem fűszerezik, így jellemzően elég ízetlen. Pár tipikus kaja a sunday roast, gravy-vel, bangers and mash (kolbász krumplipürével), Cottage Pie vagy Sheperds pie, vagy az angol reggeli. Alapvetően nem egy kulináris bajnok ország, van 1-2 jó kajájuk, számomra például a sült bacon-tükörtojás szendvics kombó verhetetlen, de amikor ott éltem is inkább főztem.

2020. aug. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Fish and chips, indiai kaják. Ham and eggs. Őszintén nekem ízlenek az angol ételek, de nem értem hogy képesek egy szendviccsel jól lakni ebédre, este meg kiadósan enni. Fordítva kéne :)
2020. szept. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ melyik társadalmi réteg.


Posh: steak, cream tea, mindenféle wellington (beef, salmon stb), mindenféle dél európai recept, hal, rák, osztriga stb.


Working class: fish&chips, bangers and mash, chips, gammon & eggs, pukka pie +chips, északon curry&chips, pickled eggs, pork scratchings (száraz töpörtyű), fish fingers+chips+peas, Spaghetti Bolognese, póréhagyma+krumpli leves, paradicsom leves, csirke leves.


Ebédre:

Szendvics jellemző, de az a zacskó csipsz nem annyira jellemző, sokan inkább gyümölcsöt vagy valami sósat esznek. Egg&cress, BLT, mozzarella+paradicsom, majonézes rák, kukoricás tuna salad, coronation chicken, ham &cheese, 4sajtos, csirkés, stb.


Esetleg valami pékáru, pl pork pie, cornish pasty, sausage rolls, ami pl a Greggs (kb fornetti) esetében kérhető menübe.


A legtöbb tecsó/Sainsbury's, Morrisons, M&S, Waitrose, Aldi, stb szintén csinál valami előre csomagolt meal deal akciót.


Tesco esetében ez £3, amiért kapsz egy neked tetsző szendvicset vagy tésztasalátát vagy sushit, egy üdítőt/kávét/smoothiet/kókuszvizet és egyféle snacket.

Snack lehetőségben van alma szelet, szőlő, hummusz répával, kis adag sushi, scotch egg, kis virsli mártással, sajt, jelly, süti, kis csipsz, vagy csoki.


A drágább helyeken mint pl M&S, Morrisons, Waitrose £4-£5 a meal deal, és ott általában csak szendvicset és üdítőt kapsz.


A legtöbb család ha csomagol ebédet, az valami ilyen lesz.

2020. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"A zöldségeket (zöldborsó, répa, fehérrépa jellemzően) főzik vagy párolják köretként, nem fűszerezik, így jellemzően elég ízetlen."


Ez carvery/Sunday roast esetén inkább éttermekben jellemző. Van akinek az orvos írta fel, hogy nem ehet sót, és csecsemőknek se adnak sózott kaját. A legtöbb vendéglátós emiatt óvatosan fűszerez, illetve sültkrumplit is lehet só nélkül venni pubban, étteremben is. Pl a Wetherspoons kínálata meg igen, pocsék, de az a pubok McDonald'sa, ne várj sokat.



Otthon azért más a helyzet, pl az anyósom rendszeresen csinál mézes-mustáros-garam masalás sárgarépát, szezámmag olajas-szójaszószos párolt zöldbabot, szerecsendiós-tejszínes-fehérboros krumplipürét, rozmaringos-kacsazsíros krumplit, vörösáfonyás-gesztenyés tölteléket...

2020. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!