Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Koffeinmentes kávékivonat mit...

Koffeinmentes kávékivonat mit jelent? Mennyi koffeint tartalmaz 100ml-enént?

Figyelt kérdés
2010. szept. 11. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Semennyit mert koffeinmentes.
2010. szept. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Mi nem értelmezhető azon, hogy koffeinmentes? Ez azt jelenti, hogy NINCS benne koffein.
2010. szept. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a kérdező valószínűleg ezért kérdezte:


Számos tudományos kutatás szerint létezik koffein-allergia, amely még csak nem is olyan ritka. Sokan nem tudnak erről a betegségről, és egyéb kiváltó tényezőnek tulajdonítják a betegség tüneteit.

A koffein-allergiára úgy lehet szert tenni, hogy az ember túlzott mennyiségben fogyaszt kávét, és egyéb koffeintartalmú üdítőt, teát, csokoládét, vagy koffeinmentes kávét. Noha a koffeinmentes kávé koffeintartalma kisebb, az előállítási eljárás során nem lehet az összes koffeint eltávolítani. Így azoknak az egyéneknek, akiknél koffein-allergiát állapítottak meg, nagyon óvatosnak kell lenniük, ha élelmiszerről, vagy üdítőitalról van szó. Már kevés koffein bevitele is kiválthatja a koffein-allergia tüneteit.


amúgy itt tovább olvashatod: [link]

2010. szept. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

21:02-es vagyok és kiemelném ezt a részt:

Noha a koffeinmentes kávé koffeintartalma kisebb, az előállítási eljárás során nem lehet az összes koffeint eltávolítani.


olyan mint az alkoholmentes sör, abban is van alkohol igaz olyan minimális hogy semmi bajod nem lesz tőle azaz mintha nem is lenne benne, de aki alkoholt sem ihat annak az is kérdéses lehet akár, de ezt már nemtudom

2010. szept. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pont tegnap néztem a koffeint a wikipédián(persze nem ez legmegbízhatóbb forrás) és eléggé meglepődtem hogy a Koffeinmentes kávénál 1,5-2 ml/100 ml van feltüntetve. Gondolom minimális csak van benne, hiszen ez is kávéból készül csak egy folyamat során kiveszik belőle a koffeint.
2010. szept. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocsi, mg/100ml
2010. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kofeinmentes kávéból nem lesz kivonva a koffein,hanem egy másik kávéfajtából készül.
2010. szept. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már írtam, de az utolsónak üzenem: [link]
2010. szept. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!