Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Üdv. 100 kg alma, lecefrézve,...

Üdv. 100 kg alma, lecefrézve, kb. hány liter?

Figyelt kérdés
alma cefre

#alma cefre
2022. febr. 28. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Google első találat:

[link]


szóval kb 10l

2022. febr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A lecefrézve azt jelenti, hogy hány liter pálinka lesz belőle? Én mást gondoltam, de legalább már ezt is tudom.
2022. febr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2: most hogy mondod... már számomra sem egyértelmű, mit akart a kérdező :D hogy a 100kg almából mennyi cefre lesz, vagy a 100kg cefréből mennyi pálinka :)) +engem az is megzavart, hogy a cefrét kg-ban, a pálinkát l-ben szokás megadni. vagyis nekem emiatt lett egyértelmű hogy a pálinka mennyiségére kíváncsi a kérdező.


első voltam

2022. febr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a kérdés. 100 kg alma cefre mekkora edényben fér el? hány literesben?
2022. febr. 28. 19:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
120l-es hordóval nem lőhetsz mellé
2022. febr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az alma nem ad le 10 litert olyan 6.5 liter pálinka lesz belőle.

Cefrének a 100 kg alma 100-110 liter víz kell hozzá bőven

2022. márc. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fizikailag belefér egy 120L-es hordóba, azonban olyan magas a szárazanyagtartalom, hogy nem fog erjedni normálisan, minden nap többször csömiszkölni kell. Az pedig azért baj, mert azzal veszélynek teszed ki a cefrét, levegőtől el kell zárni a cefrét! Ha minden nap többször kinyitod a hordót és lenyomod a bundát, azzal oxigént juttatsz a cefrébe, azzal pedig megadod az esélyt az ecetesedésnek, sőt a penészesedésnek is! Épp ezért, ahogy előttem írták, a folyadékot pótolni kell. Ha két darab 80-100-as hordóba félbeszeded ezt a 100kg gyümölcsöt, és kb. a 4/5-éig kiegészíted vízzel és esetleg 2-3% cukorral, akkor az normálisan ki fog erjedni (irányított erjesztéssel!), lezárhatod, fedélbe kotyogó és nem kell b....tatni! Ehhez viszont okvetlen alapos pépesítésre van szükség. Az, hogy darabolod, szeleteled az soha, semmilyen esetben sem elégséges, késes keverőszáras megoldás sem feltétlen, attól függ, hogy milyen kemény gyümölcsről van szó és mennyi levet ad. Ha sok levet ad és kemény a gyümölcs, akkor a pépesítés elégtelen lesz késes keverőszárral. Húsdarálóval lehet a legjobb pépet készíteni.
2022. márc. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, számomra értékes.
2022. ápr. 5. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!