Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szeretitek a robbantott...

Szeretitek a robbantott csirkét? Szoktátok otthon készíteni?

Figyelt kérdés

Az itt talalhato elso receptre gondolok, “rizses huskent” keszitve..

Nalatok szeretik, vagy valoban “remiszto”? 😀


[link]


2022. márc. 29. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem készítem, de abszolút nem rémisztő, miért is lenne az és a cikket a címe alapján el sem olvastam volna, így pedig, hogy jöttem ide segíteni, megtettem és köszönöm, mert ezáltal ötletes recepteket olvashattam.
2022. márc. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Készíteni nem igazán szoktam, de bármikor szívesen megenném, nincs benne semmi "borzasztó".

A linkelt cikknek azonban már az első sorával vitatkoznék ("A hetvenes évek városi gyerekei jobbára csak a Gőgős Gúnár Gedeon lapjain láttak szárnyas jószágot"). Én akkor voltam gyerek (menzás viszont nem voltam) és városi létemre nekünk is volt egy-két tyúkunk az udvaron, pedig társasházban éltünk. Ennek köszönhetően számomra semmi extra nincs az olyan csirke"alkatrészekben", mint nyak, fej, láb, porcogók és egyebek.

2022. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Még a sertést is felrobbantom, ha hurkára vagy kolbászra van kedvem.... De most komolyan, nem robbantok fel semmi állatot. Viszont, erről a robbantott baromfi dologról még nem hallottam. Agybajt kapok, ha gránátot vágsz hozzá...
2022. márc. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk robbantott csirkének a bolti előhűtött csirkét szokás hívni, mikor normális feldolgozás helyett olyan pongyolán csinálják, hogy a szárnyában vagy combjában az összes csont szilánkosra van törve (külön élvezet a kész ételben a csontszilánkokat vadászni). Ezt szoktuk gúnyosan robbantott csirkének hívni - mármint hogy azért törtek szilánkosra a csontok, mert normális darabolás helyett felrobbantották a csirkét az előkészítésnél :D


Egyébként a linkelt recept kifejezetten jól hangzik.

2022. márc. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
8%

#4

Idézet tőled: "(külön élvezet a kész ételben a csontszilánkokat vadászni)"

Ezért nem eszek pörköltet. Etéren az sem különb.

2022. márc. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!