Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti hogy csináltok otthon...

NAVON kérdése:

Ti hogy csináltok otthon finom pizzát? És vastagan vagy vékonyan szeretitek?

Figyelt kérdés

2015. febr. 27. 08:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

csakis vékony tészta, és szerintem ennél egyszerűbb, de finomabb recept tényleg nincs, mindet kipróbáltam:


https://www.youtube.com/watch?v=1-SJGQ2HLp8

2015. febr. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én mindkét verziót szeretem. :)
2015. febr. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Fél kiló liszt, 2,7 deci víz, 10 g élesztő, 2ek olaj, pici cukor, 2 tk só. Megdagasztom, amíg kel, elkészül a pizzaszósz (paradicsom, fokhagyma, só, olaj, néha oregano összefőzve, turmixolva, vagy fokhagymás tejföl).

Kinyújtom nagy négyszögletes tepsibe (vékonyan szeretem, a tészta két pizzára elég), ha olyan kedvem van, akkor a szélére körbe sajtot teszek, és visszahajtom, lenyomkodom. Megkenem szósszal, ráteszem a feltétet, begyújtom a sütőt, amíg bemelegszik? Hagyom kelni a pizzát, majd mehet a sütőbe. Amíg az első sül, elkészítem a másikat is.

2015. febr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :-)
2015. febr. 27. 09:20
 5/13 anonim ***** válasza:

Vékonyan :)

Jamie Oliver pizzatésztája mindent visz, sőt, én az ő receptje alapján csinálom rá a szószt! ISTENI! És nem utolsó sorban fillérekből megvan, csak egy magas hőfokon (250-270 fokon) sütni tudó sütő kell.

2015. febr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
én szeretem ha vastag. amúgy sima kelttészta elegendő hozzá meg valami bármi amit rálehet dobálni
2015. febr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vékonyan. 65 dkg liszt, kb 3,5 dl víz, 3-4 ek olíva olaj, só, pici cukor, fél élesztő (vagy 1+1/3 szárított élesztő). Két nagy gáztepsinyi pizza lesz belőle. Doboz konzerv paradicsomból készül a szósz, rá mozzarella, sonka, gomba, articsóka, bacon, tonhal+olívabogyó+lilahagyma, ezek nem mind egyszerre. Nem szeretem, ha sok minden van rajta, max 3 dolog. Általában a kétféle másképp készül. 220 fok körül sül, légkeveréssel, egyszerre a kettő.
2015. febr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jol hangzanak ezek a receptek. :-)
2015. febr. 27. 12:42
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
vastagot szeretem rajta sok finom szosszal+ sonka és sajt
2015. febr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

20 dkg liszt (kukorica, sima meg 2 kanál rozs), 1,5 dl langyos vízben futtatott élesztő (úgy 2,5-3g), 2 ek. olaj, só - ezt összedagasztom, megkelesztem és vékonyra nyújtom.


Ennyiből még 2-3 pita is ki szokott jönni, mert pizzához sok.

2015. febr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!