Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Fogyasztható még a bodzadzörp...

Fogyasztható még a bodzadzörp így, vagy mindenképp öntsem ki?

Figyelt kérdés
Beáztattam a bodzavirágokat citrommal, 2 napig hagytam ázni, és ma reggelre fehér penészfoltok jelentek meg rajta. A szirupot ma csináltam volna meg hozzá. Hőkezeléssel nem lehet ártalmatlanítani a penész káros hatásait?

2022. máj. 13. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
A penészt magát meg tudod ölni, de a méreganyagokat, amiket eddig termelt nem. Úgyhogy muszáj kidobnod az egészet. Maximum alacsony víztartalmú dolgoknál, pl kemény sajtok csinálhatod meg, hogy levágod a penészes részt jó vastagon.
2022. máj. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Kuka. Sajnos...

Jól írja a #1.

2022. máj. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Fel kellett volna forralni a vizet utána visszahűteni,ekkor kellett volna a virágot belerakni.
2022. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos ez kuka.

Egyébként hol áztattad? Mert ha ehhez a recepthez ragaszkodsz, mindenképp hűtőben ázzon, és ahogy írta már valaki, felforralt, majd lehűtött vízbe.

2022. máj. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem forraltam fel, a recept nem írta, de legközelebb felforralom, és szerintem csak 1 napig áztatom.
2022. máj. 13. 12:37
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
bodzat alapbol nem aztatunk 2 napig mert megposhad, foleg szobahon. forralni nem kell
2022. máj. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Na, ezért nem iszom idegenben bodzaszörpöt!

Ha egy szál virágot kap az ember, azon is cserélni kell a vizet, nem napokig rohasztani!

Én a déli órákban szedem a teljesen kinyilt tányérokat, dupla mennyiséget mint amit a recept ír, de előtte ne legyen eső, mert lemossa a virágport.

Kb. 6-7 órát áztatom, szirupot főzök, bele citromkarika és az enyém aranyló nektár, nem egy erjedő possadvány.

2022. máj. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha forralás után nem lesz penészes a víz, akkor arra enged következtetni hogy elég rossz minőségű a víz ha két nap alatt penészfoltos lesz a teteje állás és beáztatás után. Egyébként a penész ha még nem látszik szabad szemmel akkor már olyan mennyiség lehet az ételen ami káros és a többi ételről származó penésszel összeadódik a hatása.

Vagy már a virágon volt a penész, amit szedtél...

Ennél hitelesebb forrás nem kell arról, hogy miért kell figyelnünk rá:

[link]

2022. aug. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!