Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tehén tej helyett növényi...

Tehén tej helyett növényi alapú tej?

Figyelt kérdés
Leszeretném cserélni a tehén tejet valami másra, rizs tejjel próbálkoztam, de nem ízlik. Ti mivel helyettesítitek? Kávéhoz innám szinte csak.
2022. máj. 28. 11:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem olcsó dolog végigkísérletezni 1-1 kávényi adaggal, hogy melyik válik be, főleg ha végül egyik sem.

Nekem az egyetlen egy amivel meg tudtam inni hosszabb távon a kávét (azért azt nem mondanám, hogy szerettem is) az a DM-es vaníliás zabtej volt. Persze idő volt megszokni.

Kapszulás kávéba viszont lehet kapni a kókusztejeset, az baromi finom, ellentétben a mandulással ami borzalmas :D csak hát az is horribilis áron van ha az ember állandóra szánja.

2022. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Rendben, próbálgatok akkor, köszi a válaszokat!
2022. máj. 28. 13:03
 13/18 anonim ***** válasza:
83%

Szintén a barista félékre egy szavazat. Én nem kávézom, de erős fekete teát iszom (assam), amit eleve tejjel szokás és barista zabtejjel fogyasztom évek óta, a dm saját márkása jött be eddig a legjobban, 580 ft körül van.

Azt vettem észre, hogyha egy szökőévben egyszer mégis kávéba rakom, akkor annak egy kis mogyorós íze lesz tőle, de lehet csak én érzem úgy, lévén nem kávézom alapon és ezt az ízt teába öntve például nem érzem.

A barista verziók krémesek, nem vizesek, jobban beválik szerintem ilyen célra, ehhez igazították a brandet is.

2022. máj. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Kifogom próbálni, köszi!
2022. máj. 28. 17:55
 15/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem mindegyik rizstej finom, de a Lidl-s szerintem illik hozzá és a többihez képest az ára se vészes(400ft)
2022. máj. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
90%

zabtej (gm), kókusztej, mandulatej... gyakorlatilag minden tejjel megiszom, mert finom :)


Persze, vehetnék be napi 3 laktáztablettát, meg a nagy fenéket, akkor inkább mag-rizstej.

2022. máj. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 scamdemic ***** válasza:
65%

1. A tehéntej és a rizstej egybeírandó, a le szeretném cserélni és a ki fogom próbálni pedig külön.

2. Én rizs„tejet” használok, ennek semleges íze van, nincs benne cukor meg egyéb káros adalékanyagok, és úgyis az egyéb összetevők ízét akarom érezni. Most este pl. eper-banán turmixot csináltam vele.

2022. máj. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Szója
2022. jún. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!