Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Akik áttértek a növényi...

Akik áttértek a növényi italokra tej helyett, tapasztaltak idővel valamilyen pozitív változást?

Figyelt kérdés
A többi tejtermék maradt "sima", tehéntejből, max. laktózmentes.
2019. febr. 22. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Mi a férjem tejérzékenysége miatt tértünk át. Én különösebben nem tapasztaltam látványos változásokat, de talán nem emeli meg úgy a vércukor-szintet. Megkedveltem őket. A férjem meg nyilván ezekkel tünetmentes lett.
2019. febr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Nem fúj annyira meg talán egyszerűbben emésztek. Viszont hozzá járul hogy szerintem enyhén laktózérzékeny vagyok (bár sose lett kivizsgálva tehát nem 100%)
2019. febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Persze, nem megy a hasam és nem puffadok. Érzékenység miatt váltottam én is...
2019. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Érdemes tudni, hogy a tejtermékek, lévén egy emlős állat anyateje, tele vannak hormonokkal.


Emiatt a váltás növényi tejekre mindig sokkal egészségesebb, még ha nem is tűnik fel rögtön- a hormonoknak hosszútávon van hatása a szervezetünkre, a tejtermékek emiatt pl. a mell-prosztata-és méhnyakrák kialakulásáért felelősek. Ennek esélye jóval csökken, ha elhagyjuk vagy legalább minimalizáljuk a tejtermékeket.


Emellett a tej savassága megakadályozza a kálcium felszívódását, a növényi tejekben így általában sokkal több kálcium található.


A puffadás valamilyen szinten normál a tejfogyasztás után, mert a FÖld lakosságábak 70%-a valamilyen szinten laktózérzékeny- a laktáz enzimet az emberi szervezet ugyanis nem termeli természetes úton az anyától való elválasztódás (szoptatás abbahagyása) után, és Európában ezt mesterségesen stimuláljuk a tehén tejének az adásával. Ennek ellenére is, a lakosság nagyrésze rosszul reagál a tejtermékekre, de sokszor enyhék a tünetek. Puffadás, esetleg enyhe hasmenés vagy hasfájás a tejtermékek fogyasztása után, sokaknak fel sem tűnik miért.


Emellett a tej állandó gyulladásban tartja az emberi szervezetet és az akné kialakulásáért felelős. A tejtermékek elhagyása után a bőr kitisztul, az akné elmúlik, a pikkelysömör is javul vagy elmúlik (a férjemnél a hús és tejtermékek elhagyása után tünetmentessé vált a 17 éve fennálló súlyos pikkelysömöre).


Ami engem illet, nekem az emésztésemnek nagyon jót tettek a növényi tejek, ill. mivel ezek nem tartalmaznak annyi zsírt - és főleg semennyi telített zsírsavat - sokkal egészségesebb is lett az étrendem. A bőröm sokat javult, sokkal szebb lett.

2019. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Én sima vizet iszok egy ideje meg teát.

Azóta nem viszket úgy a bőröm.

37/f

2019. febr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!