Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Diótörés mennyi idő alatt?

Diótörés mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

Törtetek már diót?

10óra alatt kényelmesen hány kg diót lehet megtörni?



#törés #Diobel
2022. júl. 5. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
1kg dióbél 1 órai munkával jön össze.
2022. júl. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
70 deka egy óra alatr
2022. júl. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

7 éve török minden évben diót, mindenféle fajtát.

Sokat számít, milyen fajta dióval van dolgod, az óriás, milotai papírhéjú törése a leghatékonyabb, de ami nekem van, nem túl nemes, így 1 óra alatt 30-35 dkg első osztályú (feles, nem törmelék) tisztított dióbél jön össze.

2022. júl. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen :)

Milotai dio, van egy nagyobb teruletunk es egy keveset szeretnek feltorni :)

2022. júl. 6. 10:40
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Most???? Idei dió???? Viccelsz?
2022. júl. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szeptember-oktober !!!!!!!!!!!!!!
2022. júl. 6. 12:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjátok már el, hogy a törést hogyan csináljátok ? Nemrég láttam 2 technikát, seggre ültem. :)
2022. szept. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én többféle módszerrel próbáltam.

1. klasszikus: kalapáccsal. Felejtős, szétnyomódott a bél, kirepült a világból a héj

2. mozsártörő: ez jött be legjobban, több mázsát megtörtem ezzel a módszerrel

3. kúp alakú kézi törő: ez is nagyon szuper, de olyan gyenge a fa nyél, hogy már a harmadikat törtem el.


Az asztali fa törőt tervezem beszerezni, a piacon szoktam látni egy nénit, aki ezzel pucolja évek óta.


A tisztítás úgy zajlik, hogy előbb csak óvatosan körben megtöröm a héjat, és egy magas falú tálcára/dobozba rakom. És ha megtelt a tálca, akkor leülök egy film elé, és késsel óvatosan szétszedem.

2022. szept. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
Fajtától, elvárt minőségtől függ. 50 dkg egy óra alatt simán megvan.
2022. szept. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Van olyan papír hájú dió, amit a két ujjal össze lehet roppantani, és pillanatok alatt kiszedhető belőle a dióbél, akár egyben is, de két darabban kényelmesen.

Viszont találkoztam már olyan dióval, ami nem is csonthéjas, hanem inkább csontpáncélos volt.

Ezt csak érdekességként említem, a kérdező valószínűleg nem olyanra gondol, az nem is való ültetvényre, magról kelt dió volt, amit törve is keservesen lehetett kiszedni, a magházon belüli hártyák is olyan kemények voltak, hogy azokkal is küzdeni kellett, és csak cafatokban lehetett kibányászni belőle a tartalmat.

Abból egy óra alatt jó, ha 15 dekát sikerült kitermelni.

A két verzió között meg számtalan a variáció.

2022. szept. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!